Silvestr ve Francii připomíná manévry, v ulicích měst budou tisíce vojáků a policistů

Paříž - Silvestrovské a novoroční oslavy v Paříži budou připomínat spíše bezpečnostní mobilizaci. Úřady po listopadových teroristických útocích nechtějí nic podcenit a ve francouzské metropoli rozmístí na 11 tisíc policistů a vojáků. Loni to bylo o dva tisíce méně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V ulicích měst po celé zemi bude na 60.000 členů bezpečnostních složek. Na situaci bude podle deníku Le Parisien osobně celou noc dohlížet ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

V ulicích Paříže bude v rámci opatření působit na 2000 vojáků. Úřady se zaměřují hlavně na třídu Champs-Elysées, kde se tradičně konají hlavní oslavy ke konci roku. Na 1600 policistů a četníků zde bude kontrolovat lidi a od 20:00 SEČ omezovat příchod dalších slavících.

"Teroristická hrozba stále trvá, přestože nemáme žádné nové poznatky o nějaké konkrétní hrozbě v Paříži či jejím okolí," uklidňuje šéf pařížské policie Michel Cadot.

Představitel policejních odborů Frédéric Lagache uvedl, že bezpečnostní síly budou v noci na pátek nejspíš čelit také tradičnímu pouličnímu vandalismu. Například na mnoha předměstích hoří každý rok auta. Zdůraznil, že příslušníci bezpečnostních sil jsou ve Francii už před nadcházející mobilizací často přetažení. A to v důsledku jejich opakované mobilizace po lednových a listopadových útocích.

Témata: Francie | Paříž | Silvestr
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama