Dánsko pod palbou kritiky: Komisař Rady Evropy zkritizoval přísné azylové zákony

Kodaň - Dánská vláda čelí kvůli zpřísnění azylových zákonů ostré kritice. Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks v dopise dánské ministryni pro migraci Inger Stöjbergové vyjádřil "vážné pochybnosti", zda budou plánovaná opatření v souladu se standardy lidských práv.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dánsko už loni snížilo finanční podporu žadatelům o azyl. Na konci listopadu parlament schválil soubor legislativních změn, které dál zpřísňují azylovou politiku této severské země a nyní chystá další kroky.

Plány vlády premiéra Larse Lökkeho Rasmussena na přijetí zákona o konfiskaci majetku migrantů za účelem financování jejich pobytu by mohly být podle komisaře Rady Evropy v rozporu s právem na majetek. Zabavování věcí by se mělo podle návrhu týkat hotovosti a cenných předmětů v hodnotě vyšší než 10.000 dánských korun (asi 36.000 Kč).

Psali jsme:  

Muižnieks kritizoval rovněž opatření, kvůli kterému budou muset migranti přicházející do Dánska čekat na zcelení rodiny mnohem déle než dosud, i to, že v budoucnu bude mnohem složitější získat povolení k trvalému pobytu. "Všechna tato opatření odporují cíli podpořit rychlou a efektivní integraci těchto lidí v Dánsku," uvedl komisař.

Už ve středu kritizoval Muižnieks také Maďarsko. Kabinet premiéra Viktora Orbána zavedl v říjnu přísná opatření, jimiž zastavil desítky tisíc migrantů proudících přes Maďarsko do západní Evropy. Součástí těchto kroků bylo postavení plotů na hranicích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda Čečence ve Vídni je podle Kadyrova dílem cizích agentů

09.07.2020 18:22 Aktualizováno Víkendová vražda opozičního čečenského aktivisty ve Vídni je dílem zahraničních agentů, kteří se…

Dánský soud poslal do vězení dvojici Švédů za bombový útok na berní úřad

09.07.2020 17:39 Aktualizováno Dánský soud dnes uznal dvojicí švédských občanů vinnou z loňského bombového útoku na daňový úřad v…

Na Slovensku přibylo nakažených koronavirem, Bulharsko znovu zavádí…

09.07.2020 17:37 Aktualizováno Slovensko ve středu zaznamenalo 53 nových případů nákazy koronavirem, jde o nejvyšší denní…

Slovenská vláda chystá reformu justice, změna se dotkne i ústavního soudu

09.07.2020 14:51 Zavedení prověrek majetkových poměrů soudců a jejich spolehlivosti, změny při obsazování členů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy