Do protiruské koalice nás netahejte, vzkázal Orbán. Odmítl i výhrůžky kvůli migrantům

Budapešť - Premiér Viktor Orbán se dnes podrobněji vyjádřil ke vztahům mezi Maďarskem, EU a Moskvou. Budapešť si nepřeje, aby byla zatahována do protiruské koalice. Stejně tak maďarská vláda odmítla hrozby zemím, které se zdráhají přijímat uprchlíky.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

"Na konci první poloviny letošního roku lze očekávat vážnou diskusi v Evropské unii o naplňování minské dohody. Jinými slovy, nebude automatické prodloužení sankcí proti Rusku. A ať už bude naše rozhodnutí jakékoli, měla by mu předcházet rozvážná a objektivní analýza týkající minské dohody," řekl Orbán na dnešním setkání s maďarskými diplomaty v Budapešti.

Maďarská vláda prosazuje "pragmatické přátelské" vztahy s Ruskem, které mají zejména ekonomické pozadí. Mimo jiné umožnila ruskou účast na rozšíření maďarské jaderné elektrárny Paks.

Orbán dnes také znovu ostře odmítl hrozby omezení finančních prostředků z evropských fondů pro středoevropské země, které se odmítají podřídit povinným kvótám pro příjem migrantů. Tyto hrozby označil za "nepřijatelné".

Dodal, že opovržení si zaslouží "několik lidí", kteří "si myslí, že na jedné straně jsou ti, kteří na svém blahobytu tvrdě pracují" a pak jsou tady ti "chudí, smolní" Středoevropané, kterým se přenechává trocha peněz.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama