Uprchlíci, vítejte? To už neplatí, Němci radikálně obrátili. Čtěte nový průzkum

Berlín - Vstřícný postoj Němců k uprchlíkům se postupem času změnil. Nyní podle výsledků průzkumu téměř dvě třetiny obyvatel preferuje znovuzavedení kontroly na hranicích.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Průzkum provedl francouzský Institut veřejného mínění (IFOP) a podle výsledků by aktuálně pro uzavření šengenského prostoru bylo 72 % Němců. Ve Francii bylo pro 60 % občanů, v Itálii 67 %. 

"Dokazuje to, že po útocích v Paříži a Bruselu mají lidé pocit, že se věci vymkly kontrole. Ještě nedávno lidé říkali, že uzavření Šengenu by znamenalo konec EU," uvedl ředitel výzkumu Jérôme Fourquet pro noviny Süddeutsche Zeitung.

Studie se zaměřila také na další dvě otázku, zda mohou země přijmou další uprchlíky. 53 % dotázaných Němců se domnívá, že je stále možné přijmout další. Toto číslo od loňského podzimu kleslo o 20 %. Ve Francii a Itálii bylo proti přijímání dalších uprchlíků více než 60 % kontaktovaných.

Zároveň se však také ptali na to, zda mají povinnost uprchlíkům pomáhat. Souhlasilo 72 % Němců, v Itálii 69 % dotázaných, ve Francii 56 %. 

Zatímco 61 % Němců se shoduje, že je jejich země finančně dostatečně silná, aby se s krizí vyrovnala, to samé si myslí jen 28 % Francouzů a 24 % Italů. Toho, že se mezi uprchlíky ukrývají i teroristé se obává ve všech třech zemích zhruba 80 % lidí.

Loading...
Témata: uprchlíci
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo stane v čele německé SPD? Vybírá se ze dvou tandemů, napětí roste

19.11.2019 10:12 Německá sociální demokracie (SPD) ode dneška ve druhém kole vnitrostranického hlasování rozhoduje o…

Židovské osady podle USA nejsou protiprávní, Palestinci zlostně reagují

19.11.2019 07:19 Aktualizováno Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní…

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama