Poplach v Rakousku: Jeden z migrantů trpí potenciálně smrtelnou nemocí, přenáší ji vši

Salcburk - Zdravotní úředníci v Salcburku jsou v pohotovosti poté, co se zjistilo, že jeden ze žadatelů o azyl, který pobýval v luxusním hotelu změněném na uprchlické centrum, trpí potenciálně smrtelnou chorobou, kterou šíří vši.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Přijímání uprchlíků do Evropy
doporučujeme

Muž ze Somálska si stěžoval na silné bolesti hlavy a vysokou horečku. Proto k němu byl povolán lékař. Po převozu do nemocnice byl podle serveru The Local umístěn na jednotku intenzivní péče. Provedené testy potvrdily, že trpí potenciálně smrtelnou a poměrně vzácnou horečkou, kterou přenáší vši.

Žadatel o azyl byl po příjezdu do země ubytován ve VIP hotelu Kobenzl v Salcburku, který byl přeměněn na azylový dům. Úřady se tak vypořádávají s velkým počtem uprchlíků přicházejících do regionu.

Zdravotní úředníci ze Salcburku pro rakouská média přiznali, že v azylových domech zaznamenali rostoucí počet různých onemocnění, které by mohl být pro pacienty mimo Evropu smrtelné. Až tento poslední případ ale způsobil skutečně velké znepokojení.

Neléčená nemoc, kterou muž trpí, způsobuje smrt až ve 40 procentech případů. I v případě, že je pacient léčen, umírá asi jeden z 20 nakažených.

Místní zdravotní úředník Michael Hayback uvedl, že muž byl okamžitě umístěn do karantény, místa, kde pobýval, byla dezinfikována, a všechny jeho věci, včetně matrací, byly zničeny.

Všichni ostatní obyvatelé hotelu mají nařízeno vyvařit si oblečení, v dalších šesti týdnech budou pozorováni a vyšetřováni, aby se lékaři ujistili, že nemají vši. Ti, kteří pracují v mužově blízkosti, musí nosit ochranný oděv.

Zdravotní odborníci uvedli, že nemoc se může šířit pouze prostřednictvím vší, a jen ve chvíli, kdy je hmyz rozdrcen. To podle nich znamená, že hmyzem mohl být napaden pouze jeden člověk. Ostatní lidé by museli být výrazně zavšivení, aby se nemoc mohla vůbec šířit.

Loading...
Témata: Rakousko | uprchlíci | nemoci
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o odklad brexitu nevyřešen, skotský soud vyčkává

21.10.2019 16:43 Skotský nejvyšší soud dnes odložil konečné rozhodnutí ve sporu kolem žádosti o odklad brexitu.…

Jak porazit Ficovu stranu? Kiskův plán dostává trhliny hned na začátku

21.10.2019 16:08 Bývalý slovenský prezident a současný předseda nové strany Za lidi Andrej Kiska navrhl vytvořit…

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

21.10.2019 15:43 Londýnský soud dnes zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad končeného…

130 mrtvých. Ve Francii skončilo vyšetřování teroru z listopadu 2015. Kdy…

21.10.2019 13:52 Ve Francii skončilo vyšetřování teroristických útoků z Paříže a Saint-Denis, které si v listopadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama