Belgický ministr to schytal za výroky o muslimech, premiér se ho naopak zastal

Brusel - Belgický ministr vnitra Jan Jambon v neděli prohlásil, že značná část belgických muslimů přivítala bruselské atentáty s nadšením. Za tato slova ihned čelil ostré kritice, nicméně premiér Charles Michel se za něj dnes postavil.

Muslim
doporučujeme

"Značná část muslimské komunity v reakci na atentáty tancovala (radostí)," řekl Jambon v rozhovoru pro list De Standaard.

Podle šéfa vlády by se problémy v muslimské komunitě "neměly generalizovat, ale ani přikrašlovat". "Mohu potvrdit, že úřady skutečně zaznamenaly oslavy útoků," uvedl premiér. Účastnilo se jich prý ale pouze minimum belgických muslimů.

Podle předsedy vlády bruselského regionu Rudiho Vervoorta policie zaznamenala v Bruselu pouze jediný incident, kdy dva mladí muži oslavovali útoky nedaleko domu jednoho z podezřelých teroristů.

Jambon, člen separatistické Nové vlámské aliance, na sebe svými výroky neupoutal v posledních dnech pozornost zdaleka poprvé. Minulý týden na otázku, jak je možné, že se teroristé dokázali v Belgii tak dlouho skrývat, odpověděl, že "Židům se taky dařilo žít čtyři roky v úkrytu, i když je nacistický režim hledal".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhle zemřel místopředseda Spolkového sněmu Oppermann, zhroutil se při…

26.10.2020 09:59 Místopředseda německého Spolkového sněmu a dlouholetý sociálnědemokratický poslanec Thomas…

Ve Francii přibývá 100 tisíc nakažených denně, tvrdí vládní expert

26.10.2020 09:19 Ve Francii může přibývat až 100.000 nových případů nákazy koronavirem denně - dvakrát více, než…

Německo zaznamenalo 8685 nových případů koronaviru

26.10.2020 08:08 V Německu za poslední den přibylo 8685 případů nákazy koronavirem, což je o něco méně než v…

Dva tisíce lidí v Berlíně demonstrovaly proti koronavirovým opatřením

25.10.2020 19:53 Aktualizováno Zhruba dva tisíce lidí se dnes sešly v centru Berlína na demonstraci proti opatřením, která přijala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama