Další problém s muslimy, tentokrát ve věznicích ve Velké Británii

Londýn – Agentura AP s odvoláním na The Times uvedla, že podle přezkumu, který byl zahájen v září britskou justicí, muslimští kaplani v tamních věznicích běžně distribuují nenávistnou islamistickou literaturu.

Muslimové poslouchají projev Bakr al-Baghdádího
doporučujeme

Podle závěrů přezkumu, který ještě nebyl oficiálně zveřejněn, objevili vyšetřovatelé extremistické letáky a CD ve více než 10 britských věznicích. Mezi nimi byly také homofobní a proti ženám zaměřené texty, nebo dokumenty vyzývající k vraždění odpadlíků, tedy těch, kteří opouštějí nebo odmítají islám.

Podle zprávy také mnoho muslimských vězeňských kaplanů není dostatečně vybaveno v boji proti radikalizaci, někdy jim prý chybí schopnosti, často ale také nemají vůli to dělat.

Vězni ve více než jednom zařízení byli navíc k radikalismu povzbuzováni kaplany financovanými islámské charity, která měla vazby na teroristy. Zpráva také varuje, že kvůli laxním kontrolám a nedostatkům ze strany vedení věznic, se problémy objevují stále častěji.

The Times píše, že ve věznicích v Anglii a Walesu bylo na začátku roku 2016 celkem 12 328 muslimských vězňů, z toho je 131 odsouzených teroristů a dalších 1000 má prý sklony k radikalizaci.

Muslimové sice tvoří pouze 4,8 procenta populace, ale 14,5 procenta vězňů. Na ně dohlíží asi 100 muslimských kaplanů, na jejich jmenování ohlíží Ahtsham Ali, muslimský poradce Vězeňské služby. Jsou zaměstnáni na plný úvazek ve věznicích, na jejich platy padne asi 40 tisíc liber, tedy asi 1,35 milionu korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v Německu a Polsku: Počty nově nakažených prudce rostou

07.08.2020 12:38 Aktualizováno V Německu se za poslední den koronavirem nakazilo 1147 lidí, což je nejvyšší denní nárůst od 7.…

V rakouských Alpách zachraňovali 84letého Čecha, ujela mu poslední lanovka

07.08.2020 12:24 V rakouských Alpách zachraňovali 84letého českého turistu, který se při výletu odpojil od své…

Vyklizení oblíbené hospody v Berlíně vyvolalo protesty, zasahovala policie

07.08.2020 11:12 Při protestech proti nucenému vyklizení oblíbené berlínské hospody, jejíž majitelé se odmítli…

Slovinsko opět zavádí pro Čechy povinnou karanténu, tranzit je možný

07.08.2020 08:48 Slovinsko v noci znovu zařadilo Česko mezi středně rizikové státy z hlediska rizika nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama