Německo se bouří proti dohodě TTIP: Na demonstraci přišly desítky tisíc lidí +VIDEO

Hannover - Na 35 tisíc lidí dnes v německém Hannoveru protestovalo proti dohodě EU a USA o volném obchodu (TTIP). Smlouva by podle kritiků mohla ohrozit stávající míru ochrany spotřebitelů i životního prostředí, kterou garantuje EU.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle pořadatelů je účastníků na 90 tisíc. Protest v centru Hannoveru probíhá poklidně a ani policie se žádných možných střetů neobává. "Je tu zastoupeno celé spektrum občanské společnosti, nečekáme žádné násilnosti," citovala DPA jednoho z policistů.

Zdroj: YouTube

"Tady demonstrují ti správní příznivci transatlantických vztahů - nejsme proti spravedlivé dohodě mezi Evropou a USA," uvedl v Hannoveru představitel opozičních Zelených Jürgen Trittin, podle něhož protestujícím vadí taková podoba dohody, která by zavedla zvláštní režim pro velké koncerny.

"Všímám si toho, že odpor občanské společnosti (vůči dohodě) roste - a to nejen v Evropě, ale i v USA," uvedla v Hannoveru spolupředsedkyně strany Zelených Simone Peterová.

TTIP bude v neděli jedním z témat, které bude Obama s německými politiky probírat. Je ale velmi nepravděpodobné, že by dohoda by schválena ještě před koncem jeho funkčního období v Bílém domě.

Smlouva by měla odstranit zbývající překážky v obchodování mezi EU a USA a vytvořit největší zónu volného obchodu na světě. Její zastánci tvrdí, že oběma stranám přinese zrychlení hospodářského růstu.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama