Mladou dívku napadla skupina migrantů. Policie jí řekla, aby si obarvila blond vlasy a nenosila sexy oblečení

Vídeň – Mladá studentka byla ve Vídni napadena na zastávce městské hromadné dopravy čtyřmi muži, zřejmě cizinci. Nejpřekvapivější podle ní však byla reakce policie – ta jí naznačila, že si za to může sama, protože měla blond vlasy a sexy oblečení. Její příběh přinesl server The Local.

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

K incidentu došlo, když mladá žena (20), která je v tamní tisku označena jako Sabina z Vídně, čekala na vlak na hlavním městském nádraží Westbahnhof. Dívka byla hospitalizována po útoku čtyř mužů, při kterém byla zbita a okradena. „Cítila jsem se tak bezmocná," přiznala pro list Heute.

„Stála jsem na nástupišti a čekala na vlak, když ke mně přišel muž a mluvil se mnou cizím jazykem. Pak mi začal dávat ruce do vlasů a dal jasně najevo, že v jeho kulturním prostředí nejsou žádné blonďaté ženy. Řekla jsem mu, aby odešel. A na chvíli opravdu šel pryč," vypověděla dívka.

„Ale bylo to jen proto, aby zavolal své kamarády. O chvíli později se vrátil se třemi dalšími muži. Ukradli mi kabelku a mé karty," uvedla s tím, že ji nejprve okradli, ale než odešli, tak ji ještě srazili na zem a zbili.

Vypověděla také, že z kontextu pochopila, že muži jsou z Afghánistánu. Dodala, že když ležela na zemi v agónii, nikdo na nástupišti jí nepomohl. Pak zašla do nemocnice, z útoku si odnesla modřiny na hlavě, a pohmožděné rameno, loket, páteř a kyčel. Vše nahlásila na policii.

A její úzkost se změnila ve vztek, když jí policie řekla, ať si změní barvu vlasů. Strážníci jí také řekli, že by neměla sama cestovat hromadnou dopravou po osmé hodině večerní.

Řekla: „Zpočátku jsem byla vyděšená, ale teď jsem spíš víc naštvaná, než cokoliv jiného. Po útoku mi řekli, že ženy by neměly být samy na ulicích po osmé večer. Také mi dali další rady, řekli mi, že bych si měla vlasy obarvit na tmavou barvu a že bych se neměla oblékat tak provokativním způsobem. Nepřímo mi naznačili, že jsem byla částečně zodpovědná za to, co se mi stalo. To je obrovská urážka. "

Dívka, která studuje herectví, se domnívá, že policejní rady „jdou úplně špatným směrem". Dodala, že se bude vyhýbat davům a například letos nenavštíví festival populární hudby Danube Island. „Policie mi řekla, že útoky jsou na denním pořádku. A bude to ještě horší," vysvětlovala své rozhodnutí.

Na otázku, co by řekla, kdyby znovu potkala muže, kteří na ni zaútočili, odpověděla: „Nic, já bych jim prostě nastříkala pepřový sprej přímo do tváří."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ronaldo je vyšetřován kvůli porušení covidových opatření. Nikdo není…

26.10.2020 10:18 Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín je v Itálii vyšetřován kvůli…

Náhle zemřel místopředseda Spolkového sněmu Oppermann, zhroutil se při…

26.10.2020 09:59 Místopředseda německého Spolkového sněmu a dlouholetý sociálnědemokratický poslanec Thomas…

Ve Francii přibývá 100 tisíc nakažených denně, tvrdí vládní expert

26.10.2020 09:19 Ve Francii může přibývat až 100.000 nových případů nákazy koronavirem denně - dvakrát více, než…

Německo zaznamenalo 8685 nových případů koronaviru

26.10.2020 08:08 V Německu za poslední den přibylo 8685 případů nákazy koronavirem, což je o něco méně než v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama