Muslim v čele Londýna: Důkaz probíhající islamizace Evropy?

Londýn - Výsledky londýnských voleb, ve kterých vyhrál labourista Sadiq Khan, přepsaly britské dějiny. Poprvé se totiž starostou britského hlavního města stal muslim. Chce být starostou pro všechny, někteří lidé ale ohledně jeho zvolení vyjádřili obavy.

Sadiq Khan, starosta Londýna, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nový starosta Londýna a první muslim, který tento post zastává, Sadiq Khan, již složil svou přísahu. Na závěr svého krátkého proslovu při této příležitosti pronesl větu: „Budu starostou pro všechny Londýňany."

Psali jsme:  

V rámci krátkého rozhovoru pro deník The Telegraph toto tvrzení znovu zopakoval a uvedl: „Těším se na spolupráci se všemi. Chci se ujistit, že budu starostou pro všechny Londýňany."

Na svém twitterovém účtu Khan uvedl, že jeho vítězství znamená „skvělé vítězství naděje nad strachem a jednoty nad rozkolem."

Na Twitteru už Khanovi pogratuloval například i Abdullah Gül, bývalý turecký prezident, který v gratulaci zdůraznil, že se vítězem stal syn muslimského imigranta. V následujícím příspěvku pochválil obyvatele Londýna za to, že si zvolili „pluralitu a diverzitu".

Televize Al Džazíra na svém serveru uvedla, že jinak ale reakce lidí na sociálních sítích byly spíše rozporuplné. Na jedné straně lidé Khanovi gratulovali a jeho vítězství se pro ně stalo symbolem náboženské tolerance a otevřenosti, na druhé straně ale lidé také vyjadřovali své obavy z toho, že jde jen o další důkaz probíhající islamizace Západu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama