Jen pro bílé, křičel na cestujícího řidič autobusu. A přišel trest

Erding - Řidič regionální autobusové linky v bavorském městečku nechtěl svézt černošského cestujícího. Osočil se na něj slovy, že vstup je pouze pro bílé. U soudu dnes padl trest.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci v Německu bojují proti nenávisti
doporučujeme

Pro mnohé to může znít jako něco neuvěřitelného, jedná se však o současnou realitu. Žadatel o azyl z Gambie do autobusu mohl nastoupit až poté, co se proti řidiči ohradila jedna z cestujících.

Podle deníku Süddeutsche Zeitung došlo k incidentu letos v únoru, policie jej však nezveřejnila o objevil se proto až nyní a to kvůli tomu, že byl byl řidič soudem potrestán.

Řidič se měl na černošského migranta osočil se slovy, že to jsou místa pouze bělochy. Při výstupu měl prohlásit, že by stejně tak mohl vozit jejich opice a záměrně popřel, že jede na požadovanou zastávku. Za tyto rasové urážky byl podle deníku odsouzen na 30 dní a dostal pokutu. Tu uhradil a dál to prý považuje za uzavřené.

Ačkoliv dál pracoval pro místní autobusovou firmu, podle Huffington post nyní jeho zaměstnavatel bude uvažovat o výpověďi. "Pokud jsou informace pravdivé, není možné, aby pro nás dál pracoval," uvedl po deník mluvčí dopravní společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nizozemsko má 11 750 nakažených, na COVID-19 zemřely už stovky lidí

30.03.2020 19:37 Aktualizováno V Nizozemsku stoupl počet nakažených koronavirem na 11.750, počet potvrzených onemocnění se zvýšil…

Italská opatření pro boj s koronavirem nefungují, varuje vědec

30.03.2020 19:05 Italská opatření pro boj s koronavirem nefungují a je proto potřeba je změnit. Vláda by měla zřídit…

Orbán bude vládnout pomocí dekretů. Maďarský parlament schválil sporný…

30.03.2020 16:27 Aktualizováno Maďarský parlament dnes podle očekávání schválil kontroverzní zákon, který vládě umožňuje řídit…

S nákazou koronavirem se potýkají i německé domovy pro seniory

30.03.2020 16:21 Aktualizováno Německé domovy pro seniory se potýkají s nákazou koronaviru, která se dostala do řady zařízení i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama