Revoluce v sexu: Evropské unii se nelíbí, chystá bizarní zákaz

Brusel/Londýn - Lidé, kteří mají zálibu v erotických pomůckách a svůdném spodním prádle, by se měli vybavit do zásoby. Evropské unii se totiž některé sexuální hračky nelíbí a chystá jejich zákaz.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Polibek, ilustrační fotografie
doporučujeme

České, potažmo evropské ložnice možná brzy zchudnou. Evropské unii se totiž podle zahraničních serverů nelíbí používání erotických hraček a spodního prádla a chystá se je zakázat. Důvodem jsou nebezpečné chemikálie, které mohou lidem přivodit více sexuálních problémů než rozkoše.

Sexuální hračky a dokonce i oblečení může podle Bruselu obsahovat nebezpečnou sloučeninu, která zůsobuje neplodnost. Podle Evropské komise jde o ftaláty, které se nacházejí i v jiných předmětech. Pokud jejich zákaz projde, cena těchto pomůcek zřejmě rapidně vzroste, protože ftaláty budou muset být nahrazeny jinými látkami, ty jsou ovšem mnohem dražší. Možné zvýšení ceny potvrzuje například plastový průmysl Velké Británie, jehož zástupci se snaží lobovat proti chystanému zákazu.

Elizabeth Nolan Brownová z ženského časopisu Bustle.com potvrdila, že sexuální hračky vyrobené z gumy, vinylu nebo PVC obvykle ftaláty skutečně obsahují. Radí zákazníkům, aby před koupí pečlivě zkontrolovali , jestli je na obalu daného výrobku uveden seznam použitých materiálů. "Pokud není, řiďte se jednoduchým pravidlem: V případě, že je hračka gumová nebo ohebná, je pravděpodobné, že k jejímu změkčení byly použity právě ftaláty," dodává.

V roce 2015 se předmětem celoevropského varování stalo přes 2 000 nebezpečných výrobků. Nejčastěji byla chemická rizika zaznamenána u výrobků typu módní bižuterie obsahující škodlivé těžké kovy jako nikl a olovo a hračky obsahující ftaláty. Ty jsou podle expertů spojeny s nepříznivými zdravotními účinky.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o odklad brexitu nevyřešen, skotský soud vyčkává

21.10.2019 16:43 Skotský nejvyšší soud dnes odložil konečné rozhodnutí ve sporu kolem žádosti o odklad brexitu.…

Jak porazit Ficovu stranu? Kiskův plán dostává trhliny hned na začátku

21.10.2019 16:08 Bývalý slovenský prezident a současný předseda nové strany Za lidi Andrej Kiska navrhl vytvořit…

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

21.10.2019 15:43 Londýnský soud dnes zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad končeného…

130 mrtvých. Ve Francii skončilo vyšetřování teroru z listopadu 2015. Kdy…

21.10.2019 13:52 Ve Francii skončilo vyšetřování teroristických útoků z Paříže a Saint-Denis, které si v listopadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama