Křesťané zuří: Ustupuje se islámu, naše kříže jim také vadí

Londýn/Washington – Spolu s přicházejícími muslimy do Evropy se také objevují zprávy, že někteří muslimové, zklamaní islámem, konvertují ke křesťanství. K tomu se nyní vyjádřil britský arcibiskup canterburský, což si vyžádalo ostrou reakci. Více informací přinesl americký zpravodajský server WND.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Canterburská katedrála, ilustrační fotografie
doporučujeme

Islamizace Evropy

Arcibiskup Justin Welby uvedl, že by křestané neměli s muslimy svou víru sdílet a snažit se je přivést ke křesťanství. Podle serveru tak reaguje na fakt, že se Velká Británie postupně islamizuje – „5,6 % populace se hlásí k islámu, desítky kostelů se přeměňují na mešity a Londýn nedávno zvolil svého prvního muslimského starostu, Sadiqa Khana".

Welby uvedl, že by křesťané měli jeden druhého respektovat a „naslouchat, než promluví". Svou lásku by pak podle něj lidem měli nabízet „bezpodmínečně" a bez ohledu na to, jaká je jeho víra. O své vlastní víře by pak podle něj neměli „mluvit, než jsou na svou víru dotázáni".

Tato slova ale pobouřila další lídry anglikánské církve, podle kterých jdou proti učení Bible a jde jen o snahu utišit protestující muslimy. Joel Richardson, který se Biblí zabývá, na toto téma uvedl, že by křesťané naopak svou víru sdílet měli. „Dnešní svět církvi říká: ‚Zmlkni a běž krmit chudé!' Duch dnešní doby má radost, když křesťané provozují produktivní sociální činnost, ale jinak zůstávají zticha," dodal Richardson.

„Přecitlivělí" muslimové

Server podotýká, že nejen arcibiskup, ale i další křesťanští lídři by byli raději, kdyby ke konvertování muslimů nedocházelo. To podle něj platí i v Americe.

Někteří varují, že neochota ukazovat před muslimy náboženské symboly a probírat s nimi jejich víru pramení z muslimského práva šaría, ve kterém je uvedeno, že muslimové by měli vládnout nad křesťany a židy, kterým by sice bylo umožněno praktikovat svou víru, ale jen pod vedením islámu.

„Máme kříž a Davidovu hvězdu, ale kdo se zlobí a je citlivý na takovéto symboly? Muslimové," uvedl Dr. Mark Christian, který je původem egyptský muslimský imám, který konvertoval ke křesťanství a emigroval do USA.

Nadvláda islámu?

„Židé a křesťané na stejných ulicích žili roky bok po boku bez jakýchkoliv problémů, ale historie nám napovídá, že muslimové jsou velmi citliví na všechno – ať už jde o křesťanské konvertování, kříže, nebo dokonce vepřové v obchodech. Realita je taková, že nejde o přecitlivělost, ale o prohlášení - ‚jsme nadřazení'," varuje Christian.

Sharam Hadian, další bývalý muslim původem z Íránu, má podobný názor. Domnívá se, že je takováto filozofie opatrnosti pro Evropu „katastrofální" a nahrává islámskému právu.

„Evropa už schválila zákony proti pomluvě islámských práv a nyní přijde sám arcibiskup a říká: ‚Nesdílejte svou víru, pokud vás k tomu nevyzvou.' To se ale nestane," zuří.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama