Muslimští uprchlíci utiskují křesťany, nutí je konvertovat, varuje zpráva

Berlín – Příchod migrantů do Evropy mimo jiné také znamená velký nárůst počtu muslimů na kontinentu. Zpravodajský server Religion News Service varuje, že obavy místních křesťanů značně vzrostly poté, co se začaly objevovat zprávy o tom, jak muslimští uprchlíci utlačují a obtěžují křesťany.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Mešita, ilustrační fotografie
doporučujeme

Perzekuce křesťanů

Jak server informuje, stále častěji se objevují zprávy o tom, jak muslimští uprchlíci týrají nebo obtěžují křesťanské uprchlíky a další menšiny v uprchlických ubytovnách.

„Už od podzimu minulého roku se v médiích různě objevují zprávy o tom, jak radikální muslimové utiskují křesťany a další náboženské menšiny, které se následně cítí ohrožené a pod tlakem konvertovat k islámu," uvádí server.

Následně vysvětluje, že se mezinárodní pozornost k tomuto problému obrátila až v květnu letošního roku, kdy pět skupin bojujících za práva menšin uspořádalo v Berlíně tiskovou konferenci a odhalilo to, co samy skupiny nazvaly rozšířenou perzekucí křesťanů a dalších náboženských menšin v uprchlických centrech.

Tlak konvertovat

„Skupina Open Doors Germany, německá odnož mezinárodního hnutí Open Doors, která se snaží pomoci stíhaným křesťanům, předložila zprávu, podle které 88 % z 231 křesťanských uprchlíků, se kterými mluvila, přiznalo, že museli vytrpět nábožensky motivované urážky, výhrůžky smrtí a fyzické a sexuální útoky," uvádí server.

„Někteří se cítili být pod tlakem konvertovat. Tvrdili také, že je muslimové obtěžovali hlasitým přehráváním nahrávek Koránu. Téměř polovina z nich uvedla, že s nimi špatně zacházela také ochranka, která je většinou tvořena muslimskými cizinci, kteří mluví jazykem uprchlíků," vysvětluje dále server.

Podle Markuse Roda, předsedy této skupiny, mezi křesťanskými uprchlíky vládne „atmosféra strachu a paniky". Varuje také, že hlavní církve tento problém ignorují.

„Opravdu jsem nevěděl, že budu po příchodu do Německa šikanován kvůli své víře stejně, jako se tomu dělo i v Íránu," citovala zpráva například jednoho z uprchlíků.

Plošný problém

Podle serveru odborníci varují, že nejde o izolované problémy, ale o problém, který se dotýká většiny uprchlických center v Německu. Objevují se proto návrhy na oddělené tábory pro křesťany a muslimy a výzvy k zaměstnávání nemuslimů.

Podle serveru sice tisková konference těchto skupin přitáhla pozornost, hlavní německé deníky ale věrohodnost zprávy zpochybnily, stejně jako objektivitu těchto organizací.

Server podotýká, že ačkoliv zástupci hlavních církví povětšinou uvedli, že k zásadním problémům nedochází, celým problémem se zabývá například německá strana Alternativa pro Německo (AfD).

„Někteří lídři německých církví mluví více ve prospěch muslimů než členů své vlastní víry. Je tu jasná nerovnost," uvedla ohledně toho předsedkyně AfD, Frauke Petryová.

Loading...
Vstupte do diskuze (46)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama