Skandál na Slovensku: Lajčák tajil kariéru v KSČ. Má vřelý vztah k SSSR, stálo v přihlášce

Bratislava – Slovenský list Dennik N s odvoláním na dokumenty z pražského archivu dnes přinesl informaci, že má šéf tamní diplomacie a kandidát na generálního tajemníka OSN Miroslav Lajčák „kaňku“ v životopisu, kterou zatajil.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vlajka Slovenska

Slovenský ministr zahraničí se v 80. letech stal členem Komunistické strany Československa (KSČ). Jeho oficiální životopis na webu ministerstva však tuto informaci neobsahuje. Členství v KSČ nezmiňuje v životopisu ani slovenský premiér Robert Fico.

V životopisu, který k přihlášce do KSČ přidal, současný ministr zahraničí napsal, že pochází z rodiny, kde oba rodiče jsou dlouholetými členy KSČ. „Už rodinné prostředí je zárukou toho, že jsem si důkladně osvojil materialistický světonázor, že jsem se vypořádal s náboženskou otázkou," napsal Lajčák

Členem KSČ v komunistickém Československu se pak měl stát ve 20 letech v roce 1983. Tehdy studoval na Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů. List však uvedl, že Lajčák projevil zájem o členství v komunistické straně již během středoškolského studia, kandidátem na členství v KSČ se stal už o dva roky dříve.

Jeden z takzvaných ručitelů v přihlášce Lajčáka do KSČ napsal, že Lajčák má vřelý vztah k Sovětskému svazu a že jeho morálka a charakterové vlastnosti jsou předpokladem toho, že bude platným členem KSČ.

Deník uvedl, že Lajčák odmítl zmiňované informace komentovat. „Ministr Lajčák přehodnotil své původní stanovisko vyjádřit se k těmto otázkám, protože nemá záruku objektivnosti a nezaujatosti při zpracovaní a případném okomentování jeho odpovědí," uvedl ministrův mluvčí Peter Stano.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa před výbuchem? Stačí škrtnout zápalkou, varuje analytik

19.01.2019 00:01 Smrt Pawła Adamowicze, oblíbeného liberálního starosty Gdaňsku, vyslala šokovou vlnu po Polsku a…

EU se po čtyřech hodinách neshodla na podobě směrnice o digitálním…

18.01.2019 21:13 Ani čtyři hodiny jednání dnes zástupcům členských zemí Evropské unie nestačily k tomu, aby dokázali…

AfD zuří. Podle rozvědky vychvaluje Heydricha

18.01.2019 20:22 Politici protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) dnes vyjádřili pobouření z toho, že do médií…

Německo prosí Brity: Neodcházejte z EU, po druhé světové jste na nás…

18.01.2019 19:26 K setrvání v Evropské unii vyzvali dnes v otevřeném dopise Británii vrcholní němečtí politici a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama