Islamizace Londýna? Muslimský starosta začal úřadovat, lidé se bouří

Londýn – Londýnský starosta muslimského původu Sadiq Khan využil svých pravomocí a zakázal ve veřejné dopravě po celé britské metropoli reklamu, která až příliš idealizuje ženské tělo. Dodržel tak slib, který dal ještě ve své kampani.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

Khan se už ve své kampani před volbami na londýnského starostu zavázal, že zakáže reklamy, které propagující negativní obraz těla a zobrazují „nezdravé nebo nereálné" křivky.

Jeho rozhodnutí přišlo poté, co firma Protein World představila loni ve Velké Británii reklamy na přípravky na hubnutí, na kterých jsou ženy dotazovány, zda je „jejich tělo připraveno na pláž". Reklamu doplňuje fotka modelky v plavkách.

Kampaň vyvolala velkou vlnu nevole, agentura ASA zaměřená na reklamy kvůli ní obdržela 378 stížností.

Reklamy byly v roce 2015 umístěny ve stanicích metra, demonstranti je však ničili nebo parodovali. Žádali navíc, aby byla kampaň zakázána i na sociálních sítích. ASA později rozhodla, že reklama nebyla urážlivá ani nezodpovědná, ale pouze vyvolala obrovskou kontroverzi.

Khan teď splnil svůj předvolební slib a žádá vytvoření skupiny, která by nad reklamami v dopravních prostředcích měla dohled, a aby procházely určitým kolečkem schvalování.

„Jako otec dvou dospívajících dívek jsem velmi znepokojen tímto druhem reklamy, která může ponižovat osoby, zejména ženy, a donutit je stydět se za jejich těla. Je nejvyšší čas, aby to skončilo," cituje Khana list The Telegraph.

„Nikdo by se neměl cítit pod tlakem, když cestuje metrem nebo autobusem. Neměl by být tlačen do nerealistických očekávání ohledně jejich těla. Chci o tom vyslat jasný signál reklamním průmyslu," dodal starosta Londýna.

Graeme Craig, obchodní ředitel pro rozvoj londýnského dopravního podniku, dodal: „Reklama v naší síti odlišná od reklamy v televizi, on-line nebo tištěných médiích. Naši zákazníci ji nemohou jednoduše vypnout nebo otočit stránku v případě, že je reklama uráží nebo štve."

Témata: Khan, Sadiq | Londýn | Reklamy
Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Soud poslal Le Penovou na psychiatrii. Z tohoto režimu jde strach, zuří na…

20.09.2018 17:27 Paříž - Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová se ostře ohradila proti soudnímu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama