Islamizace Londýna? Muslimský starosta začal úřadovat, lidé se bouří

Londýn – Londýnský starosta muslimského původu Sadiq Khan využil svých pravomocí a zakázal ve veřejné dopravě po celé britské metropoli reklamu, která až příliš idealizuje ženské tělo. Dodržel tak slib, který dal ještě ve své kampani.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

Khan se už ve své kampani před volbami na londýnského starostu zavázal, že zakáže reklamy, které propagující negativní obraz těla a zobrazují „nezdravé nebo nereálné" křivky.

Jeho rozhodnutí přišlo poté, co firma Protein World představila loni ve Velké Británii reklamy na přípravky na hubnutí, na kterých jsou ženy dotazovány, zda je „jejich tělo připraveno na pláž". Reklamu doplňuje fotka modelky v plavkách.

Kampaň vyvolala velkou vlnu nevole, agentura ASA zaměřená na reklamy kvůli ní obdržela 378 stížností.

Reklamy byly v roce 2015 umístěny ve stanicích metra, demonstranti je však ničili nebo parodovali. Žádali navíc, aby byla kampaň zakázána i na sociálních sítích. ASA později rozhodla, že reklama nebyla urážlivá ani nezodpovědná, ale pouze vyvolala obrovskou kontroverzi.

Khan teď splnil svůj předvolební slib a žádá vytvoření skupiny, která by nad reklamami v dopravních prostředcích měla dohled, a aby procházely určitým kolečkem schvalování.

„Jako otec dvou dospívajících dívek jsem velmi znepokojen tímto druhem reklamy, která může ponižovat osoby, zejména ženy, a donutit je stydět se za jejich těla. Je nejvyšší čas, aby to skončilo," cituje Khana list The Telegraph.

„Nikdo by se neměl cítit pod tlakem, když cestuje metrem nebo autobusem. Neměl by být tlačen do nerealistických očekávání ohledně jejich těla. Chci o tom vyslat jasný signál reklamním průmyslu," dodal starosta Londýna.

Graeme Craig, obchodní ředitel pro rozvoj londýnského dopravního podniku, dodal: „Reklama v naší síti odlišná od reklamy v televizi, on-line nebo tištěných médiích. Naši zákazníci ji nemohou jednoduše vypnout nebo otočit stránku v případě, že je reklama uráží nebo štve."

Témata: Khan, Sadiq | Londýn | Reklamy
Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v Marseille pobodal dva lidi. Policie ho zneškodnila

19.02.2019 19:23 Dva lidi dnes pobodal v centru jihofrancouzského přístavu Marseille muž, kterého krátce nato…

Evropská komise kritizuje maďarskou vládní kampaň.Spojuje předsedu EK a…

19.02.2019 19:15 Nová kampaň maďarské vlády, která spojuje předsedu Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera a…

Čecha s falešnými doklady a drogami zadrželi na hraničním přechodu v Polsku

19.02.2019 19:04 Polští pohraničníci zadrželi na hraničním přechodu v Jakuszycích-Harrachově muže z Česka, který se…

Maďarsko a Polsko byly opět tématem diskuse států EU

19.02.2019 18:27 Především míru složitosti a politické citlivosti vleklé diskuse mezi státy EU o kvalitě právního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama