Povinná výuka islámu na školách? Nečekaná dohra teroristického útoku ve vlaku

Berlín – V pondělí večer v německém vlaku sekerou a nožem útočil mladý afghánský uprchlík. Úřady proto v Německu nyní volají po zavedení povinné výuky ve veřejných a státních školách. Informoval o tom server The Local.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Muslimské děti, ilustrační fotografie
doporučujeme

Útočník z německého vlaku, kterým byl podle vyšetřujících 17letý afghánský uprchlík, se hlásil k teroristické skupině Islámský stát. Ačkoliv nikoho nezabil, pět lidí zranil. Policie jej nakonec zabila.

„Bylo by vhodné ve školách vlastněných nebo provozovaných státem zavést povinnou výuku islámu," uvedl v reakci na tento útok Gerd Landsberg, který předsedá asociaci zastřešující místní rady měst a obcí.

Landsberg se domnívá, že by tímto způsobem stát mohl získat kontrolu nad vzděláváním mladých muslimů. Podobný názor podle serveru zastávají i mnozí duchovní, kteří povinnou výuku islámu požadovali již na konci května.

Heinrich Bedford-Strohm, hlava evangelické církve v Německu, zdůraznil, že náboženské vzdělávání je nejlepším způsobem, jak u mladých muslimů vypracovat odolnost proti islamistickému fundamentalismu. Tuto výuku by dle jeho názoru měly zajišťovat muslimské náboženské asociace.

Témata: islám | děti | Školství
Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie covidu-19 je ve Francii podle expertů pod kontrolou

05.06.2020 20:34 Aktualizováno Epidemie covidu-19 je ve Francii podle tamní vědecké rady, která koordinuje boj s pandemií,…

Lidí s covidem-19 v Itálii umírá méně, výskytů nákazy ale přibylo

05.06.2020 20:01 V Itálii klesá počet obětí koronaviru, už téměř týden se denní bilance mrtvých drží pod hranicí…

Afghánec vraždil v Rakousku u hranic s ČR, dostal doživotí

05.06.2020 19:21 Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských…

Velká většina států EU chce otevřít hranice do 15. června

05.06.2020 18:27 Aktualizováno elká většina států Evropské unie chce otevřít hranice uvnitř bloku do 15. června, všechny unijní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy