Konec suvenýrů s Mussolinim? Rodiště diktátora usiluje o celoitalský zákaz prodeje

Řím - Prosperující obchod s množstvím suvenýrů, které zobrazují Benita Mussoliniho, by mohl skončit. Severoitalský region Emilia Romagna, rodiště "duceho", se chce domoci celoitalského zákazu prodeje triček, kravat a vín s portrétem fašistického vůdce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Mussolini se narodil v roce 1883 v Predappiu nedaleko Rimini, kde je také pochován, a mnoho obchodů v oblasti nabízí suvenýry, které ho připomínají, napsala agentura APA. Bestsellerem jsou kalendáře s Mussoliniho slogany, jež se prodávají v Miláně.

Turisté si mohou koupit i Mussoliniho busty, trička, plakáty, ale rovněž víno, na jehož etiketách je Mussolini zobrazen. V Rimini je to pověstný artikl.

Místní parlament se zavázal, že bude tlačit Řím k přijetí zákazu prodeje veškerých předmětů, které upomínají na fašistický nebo nacistický režim. Dokument schválily regionální levicové strany. Naopak ho odmítly pravicové strany Liga severu, krajně pravicoví Fratelli d´Italia (Bratři Itálie) a Forza Italia (Vzhůru Itálie) expremiéra Silvia Berlusconiho.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zfetovaní agresivní migranti spí na ulicích. Úřady jsou bezradné

17.08.2019 22:29 Aktualizováno V Katalánsku roste počet migrantů, kteří spí na ulicích. Někteří z nich získávají peníze prodejem…

V Itálii tiká časovaná bomba? Úřady povolily vylodění pouze 27 migrantům

17.08.2019 22:26 Aktualizováno Itálie dnes povolila vylodění 27 nezletilých migrantů bez doprovodu z lodi španělské nevládní…

Zákazník zastřelil číšníka za to, že mu nedonesl jídlo dost rychle

17.08.2019 21:13 Francouzská policie pátrá po muži, který v pátek v restauraci v městečku Noisy-le-Grand u Paříže…

Útok v německém Iserlohnu: Po útoku nožem zemřeli dva lidé

17.08.2019 19:50 Na vlakovém nádraží v západoněmeckém Iserlohnu dnes zemřeli po útoku nožem dva lidé. Podle policie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama