Muslimové, teď to budete mít těžké. Francie zavedla velmi přísné pravidlo

Paříž – Supermarket typu Halal v Paříži to má nahnuté, musí začít prodávat vepřové maso a alkohol, jinak ho úřady nechají zavřít. Francouzské úřady údajně nechtějí oblasti, které jsou pouze muslimské, nebo oblasti, kde nejsou žádní muslimové, píše server Independent.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Obchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Úřady v Paříži nařídily supermarketu typu Halal, který se zaměřuje na jídla a suroviny připravené islámským způsobem, že má začít prodávat alkohol a vepřové maso. Pokud se tak nestane, úřady ho nechají zavřít.

Supermarket totiž nedodržel podmínky pronájmu, kde uvádí, že se jedná o obchod se smíšenými potravinami. Lidé si tam ale nemůžou koupit alkohol nebo vepřové maso. Neprodává se tam, protože je to proti islámskému vyznání.

Starosta části Colombes v Paříži osobně požádal majitele, aby rozšířil nabídku produktů o alkohol a vepřové maso. Halal supermarket nahradil minulý rok jiný klasický obchod, od té doby si ale stěžují obyvatelé, že si tam nemůžou koupit produkty, na které jsou zvyklí.

„Chceme sociální mix," řekl Jerome Besnard ze starostova úřadu. „Nechceme žádnou oblast, která je pouze pro muslimy a oblast, kde nejsou žádní muslimové," dodal. V říjnu se rozhodne, jestli se zruší nájemní smlouva, kterou má obchod až do roku 2019.

Loading...
Témata: Paříž | Obchody | Muslimové
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohled do děsivé propasti. Toto nastane po brexitu, zní z Británie

15.11.2019 00:01 NÁZOR – Rozhodnutí společnosti Tesla nepostavit v souvislosti s brexitem ve Spojeném království…

EU se hemží nelegálními migranty. Podívejte se na statistiku, je alarmující

14.11.2019 23:14 Aktualizováno Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v…

Německu došla trpělivost. Očkování povinně a pro všechny

14.11.2019 23:06 Poslanci německého Spolkového sněmu dnes po dlouhých diskusích schválili povinné očkování dětí…

I v Evropském parlamentu si včera připomněli pád Berlínské zdi

14.11.2019 20:38 Aktualizováno Německo a další země Evropské unie si od minulého týdne připomínají pád Berlínské zdi z roku 1989 a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama