Muslimové, teď to budete mít těžké. Francie zavedla velmi přísné pravidlo

Paříž – Supermarket typu Halal v Paříži to má nahnuté, musí začít prodávat vepřové maso a alkohol, jinak ho úřady nechají zavřít. Francouzské úřady údajně nechtějí oblasti, které jsou pouze muslimské, nebo oblasti, kde nejsou žádní muslimové, píše server Independent.

Obchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Úřady v Paříži nařídily supermarketu typu Halal, který se zaměřuje na jídla a suroviny připravené islámským způsobem, že má začít prodávat alkohol a vepřové maso. Pokud se tak nestane, úřady ho nechají zavřít.

Supermarket totiž nedodržel podmínky pronájmu, kde uvádí, že se jedná o obchod se smíšenými potravinami. Lidé si tam ale nemůžou koupit alkohol nebo vepřové maso. Neprodává se tam, protože je to proti islámskému vyznání.

Starosta části Colombes v Paříži osobně požádal majitele, aby rozšířil nabídku produktů o alkohol a vepřové maso. Halal supermarket nahradil minulý rok jiný klasický obchod, od té doby si ale stěžují obyvatelé, že si tam nemůžou koupit produkty, na které jsou zvyklí.

„Chceme sociální mix," řekl Jerome Besnard ze starostova úřadu. „Nechceme žádnou oblast, která je pouze pro muslimy a oblast, kde nejsou žádní muslimové," dodal. V říjnu se rozhodne, jestli se zruší nájemní smlouva, kterou má obchod až do roku 2019.

Témata: Paříž | Obchody | Muslimové
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Belgická vláda uvolnila restrikce, čelí kritice expertů

25.09.2020 18:16 Zkrácení karantény na týden, zmírnění povinnosti nosit roušky všude nebo zrušení zákazu cest do…

Německo už považuje za epidemicky rizikové celé Česko

25.09.2020 17:28 Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. Dnes to na twitteru oznámil…

Pobaltské státy své sankce rozšířily na další běloruské činitele

25.09.2020 17:13 Estonsko, Litva a Lotyšsko dnes rozšířily o stovku počet běloruských činitelů, kterým zakázaly…

Útok u bývalé redakce Charlie Hebdo: Dva zranění, incident vyšetřuje…

25.09.2020 16:41 Aktualizováno Muž a žena dnes byli zraněni v Paříži při útoku, jehož vyšetřování převzal protiteroristický úřad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama