Muslimové volají po uznání mnohoženství v Evropě. Je to občanské právo, tvrdí

Řím – Itálie schválila před několika měsíci registrované partnerství pro osoby stejného pohlaví. Na to důrazně zareagovali tamní muslimové, kteří také chtějí změnu zákona. Požadují legalizaci mnohoženství.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Muslimky v burce, ilustrační fotografie
doporučujeme

V reakci na nový zákon umožňující svazky párů stejného pohlaví zakladatel Unie islámských společenství a organizací (UCOII) Hamza Piccardo uvedl, že pokud jsou homosexuální vztahy, se kterými muslimové nesouhlasí, občanským právem, pak Italové musí také akceptovat polygamii.

Piccardo na Facebooku podle serveru Breitbart tvrdil, že polygamie je „občanským právem" a že Itálie by měla prospěch z velkého počtu muslimských narozených dětí.

„Pokud jde o občanská práva, pak je polygamie také občanským právem. Muslimové nesouhlasí s homosexuálním partnerstvím, a přesto mají přijmout systém, který to umožňuje. Neexistuje žádný důvod, proč by Itálie neměla přijímat polygamní sňatky osob, které s tím souhlasí," argumentoval.

Výzva k polygamii ze strany italské největší zastřešující muslimské skupiny vyvolala pobouření u celé řady tamních politiků. Debora Serracchianiová, místopředsedkyně vládnoucí Demokratické strany (PD), řekla: „Staletí boje za ženská práva nemohou být jednoduše odsunuta stranou. Polygamie nemá nic společného s občanskými právy."

„Toto je umírněný islám, s nímž chce italská vláda vést otevřený dialog," poznamenal poslanec protiimigrační strany Liga severu Paolo Grimoldi. „Jednoduchá úvaha o právní filozofii vyvolala tak groteskní pobouření, že je to dokonce vtipné," dodal k reakcím Piccardo, který návrh na uzákonění mnohoženství přednesl.

Zakladatel skupiny UCOII, která má kontakty na Muslimské bratrstvo, trvá na tom, že polygamie je občanským právem a otázkou „rovnosti občanů před zákonem". Dodal také, že Itálie potřebuje zahraniční pracovní sílu a že polygamie by zvýšila ekonomickou sílu národa.

„Nepodceňujte demografické působení mnohoženství. Vyvážilo by úbytek obyvatel a s tím související potřebu zahraniční pracovní síly," vysvětloval výhody. Nezaměstnanost mládeže v Itálii byla v loňském roce v průměru na 40 procent.

Loading...
Témata: Muslimové | Itálie
Vstupte do diskuze (53)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU přišla s plánem na řešení uprchlické krize

23.09.2019 21:03 Aktualizováno Německo, Francie, Itálie a Malta ve společném prohlášení oznámily, že se domluvily na dočasném…

Evropský výbor poslal Česku vážné varování

23.09.2019 21:01 Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB) vydal varování a doporučení týkající se zranitelnosti…

Merkelová: Německo zdvojnásobí příspěvek na pomoc pro rozvojové státy

23.09.2019 20:18 Německo zdvojnásobí příspěvek do fondu OSN na pomoc méně rozvinutým zemím v boji s klimatickými…

Macron šije do Polska. Všechno blokuje, jděte demonstrovat tam, vzkázal…

23.09.2019 18:00 Aktualizováno Spíše než ve Francii by zastánci účinnějšího boje proti klimatických změnám měli demonstrovat v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama