Muslimové volají po uznání mnohoženství v Evropě. Je to občanské právo, tvrdí

Řím – Itálie schválila před několika měsíci registrované partnerství pro osoby stejného pohlaví. Na to důrazně zareagovali tamní muslimové, kteří také chtějí změnu zákona. Požadují legalizaci mnohoženství.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Muslimky v burce, ilustrační fotografie

V reakci na nový zákon umožňující svazky párů stejného pohlaví zakladatel Unie islámských společenství a organizací (UCOII) Hamza Piccardo uvedl, že pokud jsou homosexuální vztahy, se kterými muslimové nesouhlasí, občanským právem, pak Italové musí také akceptovat polygamii.

Piccardo na Facebooku podle serveru Breitbart tvrdil, že polygamie je „občanským právem" a že Itálie by měla prospěch z velkého počtu muslimských narozených dětí.

„Pokud jde o občanská práva, pak je polygamie také občanským právem. Muslimové nesouhlasí s homosexuálním partnerstvím, a přesto mají přijmout systém, který to umožňuje. Neexistuje žádný důvod, proč by Itálie neměla přijímat polygamní sňatky osob, které s tím souhlasí," argumentoval.

Výzva k polygamii ze strany italské největší zastřešující muslimské skupiny vyvolala pobouření u celé řady tamních politiků. Debora Serracchianiová, místopředsedkyně vládnoucí Demokratické strany (PD), řekla: „Staletí boje za ženská práva nemohou být jednoduše odsunuta stranou. Polygamie nemá nic společného s občanskými právy."

„Toto je umírněný islám, s nímž chce italská vláda vést otevřený dialog," poznamenal poslanec protiimigrační strany Liga severu Paolo Grimoldi. „Jednoduchá úvaha o právní filozofii vyvolala tak groteskní pobouření, že je to dokonce vtipné," dodal k reakcím Piccardo, který návrh na uzákonění mnohoženství přednesl.

Zakladatel skupiny UCOII, která má kontakty na Muslimské bratrstvo, trvá na tom, že polygamie je občanským právem a otázkou „rovnosti občanů před zákonem". Dodal také, že Itálie potřebuje zahraniční pracovní sílu a že polygamie by zvýšila ekonomickou sílu národa.

„Nepodceňujte demografické působení mnohoženství. Vyvážilo by úbytek obyvatel a s tím související potřebu zahraniční pracovní síly," vysvětloval výhody. Nezaměstnanost mládeže v Itálii byla v loňském roce v průměru na 40 procent.

Témata: Muslimové | Itálie
Vstupte do diskuze (53)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama