Migranti nebyli spokojeni s přiděleným ubytováním. Přenechte jim své domy, žádají úřady Švédy

Norrtälje – Úřady ve švédském městě Norrtälje vyzvaly prostřednictvím reklamního dopisu dobře situované občany, konkrétně majitele nemovitostí, aby své domy poskytli nově příchozím migrantům. Město k tomuto činu přikročilo poté, co asi 30 žadatelů o azyl protestovalo proti ubytování, které jim bylo poskytnuto.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Obyvatelé byli o poskytnutí nemovitostí požádáni cíleným letákem vhozeným přímo do schránky. „Je váš dům v zimě prázdný?" psalo se v něm. Některé domy v obci na předměstí Stockholmu jsou totiž obsazeny jen během léta, a úřady proto doufají, že by v nich mohli být dočasně ubytováni uprchlíci, uvedl server Breitbart.

Ali Rashidi, ředitel sociálních služeb v oblasti, řekl listu Svenska Dagbladet: „Mysleli jsme, že určitě existuje mnoho domů a pokojů, které lze pronajmout na zimu. My, stejně jako další úřady, potřebujeme ubytovací kapacity." Majitelé domů podle něj přenechali domy přistěhovalcům, kteří by měli běžné nájemní smlouvy. Ujistil také, že obec by se angažovala, pokud by to bylo nutné, aby se ujistila, že je nájemné placeno v plné výši.

„Většina lidí se dobře chová. Kromě toho uprchlíci získali podporu od úřadu práce, a proto by měli mít dost financí, aby platili nájemné," řekl Rashidi. Na dotaz týkající se obav majitelů domů, že migranti budou dělat „sociální problémy", Rashidi uvedl, že úředníci budou jednat tak, aby vybrali vhodné pronajímatele i nájemce.

V pátek migranti protestovali proti nově budovanému modulovému bydlení, ve kterém žijí. Zhruba 30 z nich pochodovalo k norrtäljeskému odboru služeb. Je to téměř polovina z těch, kteří se tam nastěhovali. „Den předtím jsme měli schůzku a rozhodli jsme se, že nechceme nadále žít v těchto podmínkách," uvedl jeden z demonstrantů.

Podle úřadu migranti považovali toto ubytování za „chybu", protože čekali, že získají vlastní stále byty, spíše než aby sdíleli kuchyň s dalšími migranty. Zástupci migrantů varovali, že zklamání nad otázkou bydlení způsobilo některým z demonstrujících depresi a dokonce prý i myšlenky na sebevraždu.

Témata: uprchlíci | Švédsko
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po útoku v Nice byl zadržen další muž, podle policie měl kontakty s…

30.10.2020 10:07 Francouzské úřady zadržely 47letého muže podezřelého z kontaktů s pachatelem čtvrtečního útoku v…

Španělsko bude mít velvyslance v Bolívii, vztahy s Venezuelou se naopak…

30.10.2020 10:02 Španělsko ohlásilo normalizaci diplomatických vztahů s Bolívií. Informuje o tom dnes španělská…

Německo má nejvyšší přírůstek nakažených od začátku epidemie, zavřou se…

30.10.2020 08:14 V Německu ve čtvrtek přibylo 18.681 potvrzených případů nákazy koronavirem. To je nejvíce od…

Útok u kostela v Nice: Terorista ženě uřízl hlavu, mrtvých je více

29.10.2020 22:04 Aktualizováno Útočník s nožem při útoku v kostele v jihofrancouzském přímořském městě Nice uřízl hlavu ženě a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama