Muslim ve Štrasburku pobodal rabína. Útočník prý křičel Alláhu Akbar

Štrasburk - Rabína ve Štrasburku pobodal údajně muslim. Při svém činu měl útočník křičet "Alláhu Akbar", to ale zatím policie nepotvrdila. Rabín utrpěl středně těžká zranění, jeho život by ale neměl být ohrožen.

Francouzská policie
doporučujeme

Zřejmě muslimský útočník pobodal krátce po poledni ve francouzském Štrasburku rabína. Svědci policii řekli, že rabína poznali podle náboženského oděvu, který měl na sobě. Útočník se na něj vrhl s nožem a několikrát ho bodnul do břicha.

Policie útočníka na místě zadržela a krátce po incidentu útok potvrdila. Několik lidí také podle francouzských médií tvrdí, že útočník při bodání křičel Alláhu Akbar. O tom zatím policisté neinformovali, zprávu ale ani nevyvrátili.

Podle francouzského deníku Journal du Dimanche útočil muslim ve věku mezi 30 až 40 lety, který v minulosti trpěl psychickými problémy. 55letý rabín byl se středně těžkými zraněními převezen do nemocnice, v ohrožení života by být neměl.

Ve Francii vzbudil útok velký rozruch. V červenci zaútočili dva islamisté v rouenském kostele, kde podřízli hrdlo knězi a zranili dvě jeptišky. V zemi také po útocích v Paříži a Nice stále panují zvýšená bezpečnostní opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko láká na letní dovolenou i neočkované Brity

25.02.2021 20:30 Řecko je připraveno přivítat letos v létě britské turisty bez ohledu na to, zda se již nechali…

ONLINE: Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení…

25.02.2021 18:48 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Podvodníci chtěli prodat evropským vládám 900 milionů vakcín

25.02.2021 16:15 Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900…

Sasko začalo očkovat proti koronaviru i učitele základních škol

25.02.2021 15:30 Sasko od dnešního dne rozšířilo očkování proti nemoci covid-19 na další skupinu, mimo jiné i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama