Sabotér brexitu mezi ministry? V britské vládě enormně roste napětí

Londýn - Britský ministr financí Philip Hammond se prý snaží zpomalit brexit mimo jiné i tím, že odkládá rozhodnutí o způsobu snížení počtu přistěhovalců mířících do Spojeného království.

Přidejte svůj názor

Brexit, ilustrační foto
doporučujeme

List The Daily Telegraph o Hammondovi informoval jako o jednom z varovných hlasů, který na jednáních kabinetu vyzývá v přípravě nového systému pracovních povolení k opatrnosti. Ministryně vnitra Amber Ruddová představila plán, podle kterého by všichni občané EU museli před přistěhováním do Británie prokázat, že mají zajištěnou kvalifikovanou práci.

Návrh Ruddové média považují za důkaz toho, že Británie po odchodu z EU opustí i jednotný unijní trh. To je však krok, před kterým Hammond varoval.

"Argumentuje pouze z pozice ministerstva financí, jako účetní, který ve všem vidí riziko a ne příležitost," citoval The Daily Telegraph svůj zdroj. Deník v neděli uvedl, že napětí v kabinetu vzrostlo na takovou úroveň, že vyvstaly obavy, zda Hammond nepodá rezignaci.

Hammond podle The Times čelí kritice, že jeho úřad neposkytuje konstruktivní součinnost ve výstupovém procesu. Portál BBC dnes ale citoval nejmenovaného představitele ministerstva financí, který zmíněná nařčení označil za nesmysl.

Za Hammonda se dnes postavila také premiérka Theresa Mayová. "Premiérka chce být na výstupová vyjednávání plně připravená. To znamená, že chce znát odlišné názory ministrů, ministerstev a dalších zainteresovaných," řekla mluvčí Mayové. "Je třeba zajistit, že všichni budeme společně pracovat na tom, aby byl brexit úspěšný," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdrogovaný Čech tlačil kamionem v Německu auto 150 metrů

17.01.2020 22:01 Český řidič kamionu pod vlivem drog narazil v Německu do osobního auta, které před sebou tlačil…

Polovina mileniálů věří, že zažije jaderný útok a třetí světovou

17.01.2020 19:39 Zhruba 54 procent mileniálů, tedy lidí narozených mezi rokem 1980 a začátkem 90. let, se domnívá,…

Kněz z Lyonu zneužíval děti, hrozí mu až deset let vězení

17.01.2020 18:31 Nejméně osmiletý trest vězení navrhla dnes prokurátorka v procesu s Bernardem Preynatem, který jako…

Slovenský prokurátor nesouhlasí se stíháním kolegy, který měl styky s…

17.01.2020 15:21 Stíhání bývalého slovenského generálního prokurátora Dobroslava Trnky, kterého policie ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama