Měli bychom se integrovat do kultur migrantů, ne naopak. A naučme se arabsky, to uprchlíkům pomůže, zní z Německa

Berlín – Německá socioložka Annette Treibelová viní Němce z nedostatečného pokroku v integraci nových migrantů do společnosti. Tvrdí, že se sami Němci potřebují začlenit do kultur migrantů. Její slova cituje list Die Welt.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Treibelová má zprávu pro Němce, která se týká problémů spojených se špatnou integrací obrovského množství přistěhovalců, kteří přišli do země. „Je to pravděpodobně vaše vina," vzkazuje odbornice svým spoluobčanům.

Socioložka nadnesla otázku, proč by se migranti měli chtít integrovat do Německa, když se Němci odmítají naučit jejich kulturu a jazyk. Doktorka Treibelová tvrdí, že jsou to Němci, kteří potřebují integrační kurzy do kultur migrantů, nikoli migranti, kteří by měli adaptovat na německé podmínky.

Při diskusi v Düsseldorfu Treibelová vysvětlovala, že Německo je „imigrační zemí", což znamená, že zde neexistuje žádná zastřešující převládající kultura, ale že je země mozaikou různých kultur. Tato akademická myšlenka, že Německo nemá dominantní kulturu, se už objevila u několika německých akademiků jako je politoložka Ulrike Guérotová, která spolu odborníkem na islám Kurtem Edlerem nedávno představila myšlenku, že by migranti měli dostat vlastní města, spíše než by se integrovali do německé společnosti.

Teibelová uvedla, že přistěhovalectví je zásadním faktorem v moderních společnostech Evropy a západním světě. Tvrdí, že masová migrace v minulém roce by nemusela vést ke střetu integrace, protože Němci a migranti by se mohli jednoduše integrovat do kultury toho druhého.

Socioložka která působí jako profesorka na Institutu Transdisciplinární společenské vědy na univerzitě v Karlsruhe, tvrdí, že se někteří Němci nedokázali vyrovnat s tím, že jsou „imigrační zemí". „Pokud Němci nejsou ochotni uznat tuto skutečnost a místo toho trvají na něčem, o čem tvrdí, že to je německá kultura, proč by se migranti měli chtít integrovat?" ptá se akademička.

V souladu s touto teorií profesorka říká, že každý žadatel o azyl, přistěhovalec a uprchlík má právo tvrdit, že je „původní Němec".

Akademici a levicoví politici v Německu si stále častěji pohrávají s myšlenkou, že řešení problematiky integrace migrantů vyžaduje, aby se Němci čím dál více podobali migrantům, spíše než že by se migranti přizpůsobili německé kultuře. Několik pedagogů dokonce uvedlo, že by se Němci měli učit arabštinu, aby pomohli migrantům, kteří nemohou nebo se nechtějí učit německy.

Jeden komentátor, sám migrant ze Sýrie, také tvrdí, že by všechny evropské země měly vyvěsit jména ulic v arabštině, protože to by bylo jednodušší pro nové přistěhovalce.

Loading...
Témata: Německo | uprchlíci
Vstupte do diskuze (79)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama