Nadáváte na uprchlíky? Sociální sítě příspěvky nemažou, jak slíbily. Německo tedy přitvrdí

Berlín - Německo se už delší dobu snaží omezovat nenávistné komentáře na internetu, jejichž boom nastal v souvislosti s uprchlickou krizí. Stále se to ale příliš nedaří, Berlín proto přitvrdí.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

371

"Pokud nebudou internetové sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter důsledněji mazat nenávistné komentáře, připravíme legislativní opatření, která je k tomu donutí," řekl dnes německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Sociální sítě už teď musejí podle zákona mazat komentáře a příspěvky, které jsou v rozporu s německými zákony. Činit tak musejí hned, jakmile se o nich dozví. V řadě případů tak ale nečiní a podle kritiků jim za to reálně nehrozí žádný postih.

"Před nedávnem jsme měli externí monitoring, který sledoval, kolik se toho maže, když uživatelé na facebooku nebo twitteru nahlásí nenávistný komentář. Monitoring ukázal, že Twitter maže jen procento takových příspěvků, Facebook 46 procent," přiblížil výsledky Maas.

Psali jsme:  

"To je samozřejmě příliš málo, proto jsme řekli, že to necháme ještě běžet do března příštího roku, a když se pak ukáže, že je procento smazaných příspěvků stále tak nízké, sáhneme k opatřením ve formě zákona," řekl ministr spravedlnosti, podle něhož loni počet trestných činů spojených s projevy nenávisti na internetu vzrostl o 112 procent.

Základem sporu mezi úřady a provozovateli sociálních sítí je podle spolkového ministra odlišný pohled na fungování internetu. Firmy argumentují tím, že jen poskytují technickou platformu, neodpovídají ale za obsah. To podle Maase není dlouhodobě možné.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama