Německo přiznává: Dětským uprchlíkům svatby zakázat nemůžeme. A řeklo proč

Berlín - V Německu je posledních několik dní na pořadu dne téma sňatků mladistvých migrantů, kteří nedosáhli plnoletosti. Ačkoliv chce vláda tuto praktiku zakázat, ministryně pro integraci menšin Aydan Özoguzová tvrdí, že zákaz nemůže být plošný.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vláda připravuje novelu zákona, podle které Německo nebude uznávat sňatky párů, pokud nebudou oba starší 16 let. Primárně je mířena na migranty z muslimských zemí, kteří se vzali před tím, než do Německa přicestovali.

Nový zákon, který chystá ministr spravedlnosti Heiko Maas, ale nepostihne všechny migranty plošně. U mladistvých ve věku 16 až 18 let si úřady ponechají možnost manželství uznat. Stane se tak ale pouze ve výjimečných případech.

Özoguzová ale nepopírá, že se takové případy vyskytnou. Zákaz sňatků mezi nezletilými je sice prý myšlen dobře, v některých případech ale může vést ke společenskému vyloučení žen. 

"Nejsou-li sňatky uznány, ztrácejí ženy právní nárok na podporu pro své dítě nebo na dědictví. Jejich děti se navíc stávají nemanželskými. Mnohým by to tudíž znemožnilo návrat do vlasti," vysvětlila serveru Politico ministryně.

Německé zákony uznávají sňatky pouze mezi dospělými staršími 18 lety, výjimečně mohou uznat snatěk osobám starším 16 let. S příchodem uprchlíků do země ale tamní úřady zaznamenaly nárůst sňatků nezletilých.

Letos v červenci jich podle úřadů bylo 1475. Ve více než 360 případech byl dokonce jeden z partnerů mladší 14 let.

Témata: uprchlíci | Německo | Svatby
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 19:36 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy