Měli byste migranty sami bezpečně přivážet do Evropy. Mají právo si vybrat stát, kde chtějí žít. Nová zpráva neziskové organizace ukazuje velké věci

Brusel – Nevládní organizace Lékaři světa (Doctors of the World, MDM) představila v Bruselu svou novou studii, která se zabývá uprchlíky a ekonomickými migranty. Jen 13,7 procent migrantů, kteří přišli do Evropy, uvádí, že prchá před válkou, většina pak připouští, že jsou ekonomičtí migranti.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Organizace zjistila, že většina z téměř 10,000 migrantů, se kterými mluvila, přiznala, že do Evropy odešla z ekonomických důvodů. Zpráva, která byla zaměřena především na přístup ke zdravotní péči, se zaměřila na migranty z více než 30 měst. Necelá polovina z nich navíc zůstává v Evropě nelegálně, píše server Breitbart.

Studie, která byla publikována úterý v Bruselu, říká, že 53,1 procent dotazovaných migrantů emigrovalo z ekonomických důvodů, 20,5 procenta z politických důvodů a jen 13,7 procent uvedlo, že utíká před válkou.

Organizace MDM požaduje, aby migranti získali plný přístup ke všem aspektům národních zdravotnických služeb v celé Evropě, a tvrdí, že jejich průzkum ukazuje, že pouze 3,1 procenta se přestěhovala do Evropy výhradně kvůli lékařské péči. „Tato čísla ukazují, že myšlenka, že se lidé stěhují ze zdravotních důvodů, neodpovídá realitě lidí, s nimiž se setkáváme, a tento mýtus by měl z projevů politiků zmizet," píší Lékaři světa.

Kromě zdravotní péče pro všechny nově příchozí, chce organizace, aby Evropané zajistili úplnou dopravu na kontinent pro každého, kdo chce migrovat. Poznamenala, že „bylo zdokumentováno násilí na migračních trasách do Evropy". Zpráva „vyzývá vlády, aby zajistily bezpečné migrační trasy do Evropy bez násilí pro všechny migranty, bez ohledu na jejich státní příslušnost."

Studie rovněž odsuzuje dublinský systém. Argumentuje tím, že je nezbytné, aby si migranti mohli zvolit evropskéou zemi, ve které chtějí získat bydliště. Nevládní organizace tvrdí, že bez svobody tohoto výběru a bez „rychlého a účinného" slučování rodin, nastanou „dalekosáhlé důsledky pro blaho a duševní zdraví migrantů".

Loading...
Témata: uprchlíci | EU | lékaři
Vstupte do diskuze (61)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Podívejte se na reportáž německé televize, která rozzuřila Andreje…

21.04.2019 12:20 Velký poprask tento týden způsobil reportážní a investigativní pořad německé veřejnoprávní televize…

Devastující a hrůzné. Celý svět ostře odsuzuje teroristické útoky na Srí…

21.04.2019 12:12 Aktualizováno Exploze v několika kostelech a hotelích na Srí Lance, které si dnes vyžádaly přes 180 mrtvých,…

Do evropských voleb promluví rozdílná pravidla i brexit

21.04.2019 10:23 Voliči z členských zemí Evropské unie budou za necelých pět týdnů rozhodovat o novém složení…

Londýn bojuje proti nelegální těžbě dřeva, vědci spustili unikátní projekt

21.04.2019 09:50 Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama