Merkelová otočila: Není možné, aby k nám přišli všichni mladí Afghánci, začneme migranty vyhošťovat. Klidně i násilím

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová výrazně mění svou migrační politiku. O víkendu prohlásila, že očekává, že v příštím roce bude z Německa deportováno asi 100,000 přistěhovalců.

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
doporučujeme

Kancléřka, která loni propagovala politiku „žádného horního limitu" na přistěhovalce ze Středního východu, Asie a Afriky, v sobotu uvedla: „Není možné, aby všichni mladí lidé z Afghánistánu přišli do Německa."

„Nejdůležitější věc v nadcházejících měsících je repatriace, repatriace a ještě jednou repatriace," cituje Merkelovou server Breitbart. Překvapující změna tónu nastala na sobotní konferenci konzervativních poslanců v Neumünsteru. Přichází jen několik dní poté, co stávající kancléřka oznámila, že bude usilovat čtvrté funkční období.

Podle serveru Handelsblatt Merkelová řekla, že očekává, že třetina deportací bude nucená či násilná, a asi 60.000 migrantů by se podle ní mělo do rodných zemí vrátit prostřednictvím dobrovolného programu repatriace.

„V případě, že vlády států odmítnou násilně deportovat přistěhovalce, pak samozřejmě každý bude říkat: 'Dobrovolně nepůjdu, protože oni mě nutit nebudou'," vysvětlila kancléřka.

Obrat v migrační politice Merkelové přichází poté, její Křesťanskodemokratická unie (CDU) zaznamenala v německém hlavním městě v září tohoto roku nejhorší volební výsledek v historii.

Mezitím si populistická Alternativa pro Německo (AFD), které bojuje proti imigraci, připsala výrazný nárůst popularity. Podle současných průzkumů by v Berlíně partaj získala 14 procent hlasů.

Na začátku září 2016, krátce před volbami v Berlíně, kancléřka uznala, že její politika „otevřených dveří" byla chybná a že může mohla povzbudil příliv přistěhovalců do Evropy. „Neuchopili jsme tento problém vhodným způsobem. To platí i pro ochranu vnější hranice schengenského prostoru," řekla německá kancléřka v rozhovoru rok po vypuknutí migrační krize.

Na vině jsou podle ní ale i jiné evropské národy, které nejednaly dostatečně rychle a neřešily problémy. „V Německu jsme ignorovali tento problém příliš dlouho a zablokovali jsme potřebu nalézt celoevropské řešení," připustila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Šéf slovenského parlamentu Kollár měl vážnou nehodu

24.10.2020 19:45 Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl dnes vážnou dopravní nehodu, uvádí slovenská média…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama