Německý novinář v přestrojení pronikl mezi migranty. Z jeho zprávy jde mráz po zádech

Berlín - Německo-pákistánský novinář Shams Ul-Haq se v utajení vydal do několika německých azylových domů. Pod falešnými identitami mluvil s migranty a dospěl k jasnému závěru – migrační centra jsou plná radikálních islámských náborářů a věřících.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Shams Ul-Haq, bývalý taxikář a soukromý detektiv narozený v Pákistánu,nyní pracuje jako nezávislý novinář v Německu, kde žije již 15 let. Díky jeho jedinečnému postavení mohl proniknout do německého azylového systému za použití falešné identity. Navštívil azylové domy po celé zemi a teď odhalil pravdu o zprávách týkajícch se rostoucí úrovně islámského radikalismu, píše server Breitbart s odkazem na německý deník Die Welt.

Novinář se pod jménem „Wakal Ahmad" dostal do obřího azylového domu Tempelhof v Berlíně, v Postupimi byl známý pod jménem „Osman", v Eisenhüttenstadtu jako „Raja", dokonce se mu podařilo podat žádost o azyl ve švýcarském pohraničním městě Kreuzlingen pod jménem „Jamal". Dopisovatel teď uvádí, že byl doslova šokován zjištěním, jakou úroveň podpory v každém z těchto míst mají radikální islamistické myšlenky.

„Velké uprchlické domy jsou živnou půdou pro extremismus a salafismus," píše ve své nové knize s názvem Ohnisko teroru. Při pohybu mezi migranty z různých zemí, jako je Irák, Sýrie, Libye, si všiml distribuce drog i radikálních salafistických náborářů, kteří se v každém domě objevují jako „dobrovolníci. Neplodný život uprchlíků, těsné vztahy, špatné jídlo, agresivní stráže nebo mizerná hygiena – to vše podle něj na migranty těžce dopadá. I proto varuje, že růst negativních nálad mezi uprchlíky může přinášet velké riziko.

Podle Ul-Haqa do azylových domů chodí salafisté a šíří divoké zvěsti mezi žadateli o azyl. Tvrdí například, že Německo bude vyžadovat, aby konvertovali ke křesťanství. I kvůli špatným podmínkách v zařízeních je pak podle něj snazší pro saláfisty rekrutovat migranty a dělat z nich „svaté bojovníky".

Ul-Haq také zpochybnil oficiální počty žadatelů o azyl, kteří jsou vyšetřováni kvůli podezření z terorismu. Statistiky nedávno zveřejnil federální policie šéf Holger Münch – podle nich je vyšetřováno asi 400 migrantů. Novinář však říká, že by měl být jejich skutečný počet nejméně desetinásobný.

Během svého pobytu v Berlíně prý zaslechl rozhovor mezi členy spící buňky Islámského státu. Osobně se také setkal s Čečencem v Eisenhüttenstadtu, který sám sebe označoval za mudžahedína, tedy bojovníka džihádu.

Spolu s bujícím radikalismem investigativní novinář zaznamenal množství zneužívání azylových procedur ze strany migrantů. Pákistánec tvrdí, že potkal ty, kteří podali několik desítek žádostí o azyl v celé Evropě a díky tomu získali tisíce eur. Například jeden Libyjec studoval v Německu, ale nechtěl se vrátit domů, tak požádal o azyl a předstíral, že ani neumí německy.

Migranti, kteří žijí v Německu po dlouhou dobu, dokonce podle něj navštěvují azylové domy, kde využívají internet zdarma, dostávají jídlo zdarma, navštěvují lékaře a dokonce dostávají kapesné – a to navzdory skutečnosti, že tam nežijí.

I když Ul-Haq nevěří, že každý radikalizovaný žadatel o azyl chce spáchat teroristické útoky, říká že tito lidé hrají roli v infrastruktuře buněk Islámského státu a předávají zprávy těm, kteří chtějí útoky provést. „Jsou považováni za potravu pro děla – když se buňka dá na útěk, jsou to oni, koho policie zatkne," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovinsko omezí vstup Čechům kvůli nárůstu případů covidu-19

04.07.2020 03:14 Dnešním dnem vstupuje v platnost rozhodnutí slovinské vlády přeřadit v rámci koronavirové krize…

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy