Africký migrant zbil a znásilnil seniorku. Všude byla krev, popisuje svědek + VIDEO

Albufeira (Porugalsko) – Eritrejec, který žil v portugalském zařízení pro uprchlíky, byl zadržen za znásilnění a zbití seniorky bez domova. K útoku mělo dojít v čtvrtek. Záběry z místa činu ukazují, jak brutální tento útok byl.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Přijímání uprchlíků do Evropy
doporučujeme

Eritrejský migrant, který přijel do Portugalska na konci října, zanechal po činu oběť nahou a s mnohočetnými frakturami. Záběry pořízené místními médii ukazují krví potřísněnou podlahu a stěny na místě hrůzné útoku.

Ibrahim Salem se přiblížil k 67leté ženě bez domova, která se ukrývala před chladem ve dveřích banky v centru města Albufeira. Incident se stal v 4.50 ve čtvrtek ráno. Server Breitbart s odvoláním na soudní policii uvedl, že „kvůli použití fyzické síly" a „tváří v tvář odporující oběti" ji porazil a „způsobil jí zlomeniny čelisti a nosu".

Salem patří do skupiny 15 přistěhovalců, kteří do země přesídlili z Itálie na konci října a získali azyl. O skupinu, včetně Eritrejce, se starala nezisková skupina Antonio Silva Leal Foundation. Organizace má za úkol poskytnout ochranu „dětem, mládeži, dospělým i seniorům ohroženým sociálními rozpady a vyloučením".

Kolemjdoucí, který útok viděl, pronásledoval násilníka až na autobusové nádraží, kde se mu ho podařilo udržet až do příjezdu policie. „Honil jsem ho do starého autobusového terminálu a chytil ho. Upozornil jsem policii a zadržel jsem ho do doby, než přijela," vypověděl jednadvacetiletý muž. Oběť byla nahá a po útoku se svíjela a zemi. „Krev byla všude," popisoval mladý muž pro list Correio da Manha.

Portugalský list také s odvoláním na zdravotníky uvedl, že žena krvácela a že byla přijata do nemocnice „ve vážném stavu". Po krátkém vyšetřování incidentu soudce nařídil, aby byl Salem zadržen, nyní sedí ve vazbě.

Eritrejští přistěhovalci jsou spojováni také s několika dalšími incidenty, které se odehrály napříč Evropou v posledních měsících. Začátkem tohoto roku „uprchlík" z Eritree znásilnil seniorku (79), která byla na návštěvě hrobu své sestry v německém městě Iddenbueren.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama