Kostel volá o pomoc: Chodí nám sem cizinci, masturbují, močí a kálí v lavicích. Dokonce se pokusili unést děti

Kristianstad (Švédsko) – Kostel ve švédském městě Kristianstad byl donucen požádat o ochranu, která má udržovat pořádek a klid během bohoslužeb. Církev k tomu byla donucena poté, co v posledních letech do kostela začali chodit lidé, kteří během bohoslužeb pořvávali, rozbíjeli lahve nebo dokonce masturbovali, močili a káleli v kostelních lavicích i na pozemcích církve.

371
doporučujeme

Policie tento týden povolila, aby kostel byl hlídán během všech bohoslužeb, svateb a křtin. Zaměstnanci také dostali školení o tom, jak se vypořádat s hrozbami a násilím, uvedl server Breitbart s odkazem na tamní list Kristianstadsbladet.

Tato opatření reagují na celou řadu incidentů z minulosti. Admnistrativní manažer kostela Nejsvětštější trojice Bengt Alvland řekl novinám, že se tam cizí lidé opakovaně pokoušeli ukrást stříbro a zaměstnanci dokonce museli začít zamykat varhany, aby na ně nikdo nemohl lézt a rušit tak věřící. Na pozemcích kostela i přímo v něm také byly objeveny výkaly. Místní obyvatelé dokonce ohlásili, že se při křtech už několikrát neznámí lidé pokoušeli unést děti.

Několikrát také byli přímo při činu přistiženi muži, kteří seděli v lavicích a onanovali. „Muž vytáhl jeho penis. Nezastavil se, ani když mu to policistka nařídila," uvedl Alvland a dodává: „Pro tyto lidi neexistují žádné limity nebo zábrany. Zaměstnanci jsou velmi znepokojeni." Tamní křesťané prý také kostel téměř nenavštěvují.

List neupřesňuje, kdo jsou ti, kteří pořádek takto ruší. Jak ale poukazuje server Breitbart, v diskuzích pod článkem na serveru listu Kristianstadsbladet lidé dění spojují s masovou migrací do města. Proti tomu se však kostel ohradil a dodal, že tohoto vandalství se dopouští „švédští muži ve věku 35 až 45 let, kteří mají problémy s drogami". Poukazuje přitom na to, že se v kostele objevily i jehly od krve.

Někteří diskutující tomuto vysvětlení však nevěří a dodávají, že je otázkou, jestli pojem „švédští muži" znamená, že jsou „švédští občané" nebo zda mají „švédský původ". „Znám několik závislých a mnoho se jich také potkal, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by byli tak hroziví, nebo neslyšel o takové formě vandalství v kostelích, chrámech a mešitách," dodal jeden z diskutujících.

Témata: Švédsko | Církev
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení…

25.02.2021 18:48 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Podvodníci chtěli prodat evropským vládám 900 milionů vakcín

25.02.2021 16:15 Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900…

Sasko začalo očkovat proti koronaviru i učitele základních škol

25.02.2021 15:30 Sasko od dnešního dne rozšířilo očkování proti nemoci covid-19 na další skupinu, mimo jiné i…

Maďarsko hlásí třetí vlnu, prodlouží částečnou karanténu do poloviny března

25.02.2021 14:08 Maďarská vláda prodlouží současná karanténní opatření do 15. března. V příštích dvou týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama