Kostel volá o pomoc: Chodí nám sem cizinci, masturbují, močí a kálí v lavicích. Dokonce se pokusili unést děti

Kristianstad (Švédsko) – Kostel ve švédském městě Kristianstad byl donucen požádat o ochranu, která má udržovat pořádek a klid během bohoslužeb. Církev k tomu byla donucena poté, co v posledních letech do kostela začali chodit lidé, kteří během bohoslužeb pořvávali, rozbíjeli lahve nebo dokonce masturbovali, močili a káleli v kostelních lavicích i na pozemcích církve.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

371
doporučujeme

Policie tento týden povolila, aby kostel byl hlídán během všech bohoslužeb, svateb a křtin. Zaměstnanci také dostali školení o tom, jak se vypořádat s hrozbami a násilím, uvedl server Breitbart s odkazem na tamní list Kristianstadsbladet.

Tato opatření reagují na celou řadu incidentů z minulosti. Admnistrativní manažer kostela Nejsvětštější trojice Bengt Alvland řekl novinám, že se tam cizí lidé opakovaně pokoušeli ukrást stříbro a zaměstnanci dokonce museli začít zamykat varhany, aby na ně nikdo nemohl lézt a rušit tak věřící. Na pozemcích kostela i přímo v něm také byly objeveny výkaly. Místní obyvatelé dokonce ohlásili, že se při křtech už několikrát neznámí lidé pokoušeli unést děti.

Několikrát také byli přímo při činu přistiženi muži, kteří seděli v lavicích a onanovali. „Muž vytáhl jeho penis. Nezastavil se, ani když mu to policistka nařídila," uvedl Alvland a dodává: „Pro tyto lidi neexistují žádné limity nebo zábrany. Zaměstnanci jsou velmi znepokojeni." Tamní křesťané prý také kostel téměř nenavštěvují.

List neupřesňuje, kdo jsou ti, kteří pořádek takto ruší. Jak ale poukazuje server Breitbart, v diskuzích pod článkem na serveru listu Kristianstadsbladet lidé dění spojují s masovou migrací do města. Proti tomu se však kostel ohradil a dodal, že tohoto vandalství se dopouští „švédští muži ve věku 35 až 45 let, kteří mají problémy s drogami". Poukazuje přitom na to, že se v kostele objevily i jehly od krve.

Někteří diskutující tomuto vysvětlení však nevěří a dodávají, že je otázkou, jestli pojem „švédští muži" znamená, že jsou „švédští občané" nebo zda mají „švédský původ". „Znám několik závislých a mnoho se jich také potkal, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by byli tak hroziví, nebo neslyšel o takové formě vandalství v kostelích, chrámech a mešitách," dodal jeden z diskutujících.

Témata: Švédsko | Církev
Loading...
Vstupte do diskuze (61)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam za zábavou? Němci kvůli covid-19 mění zvyky: Roste zájem o autokina

07.04.2020 10:35 V Německu se v posledních týdnech výrazně zvýšila návštěvnost autokin, která v době rychle se…

Prezidentské volby v Polsku se blíží. Sejm schválil korespondenční…

07.04.2020 10:04 Dolní komora polského parlamentu, Sejm, v noci na dnešek po dlouhém jednání schválila plán…

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy