Kostel volá o pomoc: Chodí nám sem cizinci, masturbují, močí a kálí v lavicích. Dokonce se pokusili unést děti

Kristianstad (Švédsko) – Kostel ve švédském městě Kristianstad byl donucen požádat o ochranu, která má udržovat pořádek a klid během bohoslužeb. Církev k tomu byla donucena poté, co v posledních letech do kostela začali chodit lidé, kteří během bohoslužeb pořvávali, rozbíjeli lahve nebo dokonce masturbovali, močili a káleli v kostelních lavicích i na pozemcích církve.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

371
doporučujeme

Policie tento týden povolila, aby kostel byl hlídán během všech bohoslužeb, svateb a křtin. Zaměstnanci také dostali školení o tom, jak se vypořádat s hrozbami a násilím, uvedl server Breitbart s odkazem na tamní list Kristianstadsbladet.

Tato opatření reagují na celou řadu incidentů z minulosti. Admnistrativní manažer kostela Nejsvětštější trojice Bengt Alvland řekl novinám, že se tam cizí lidé opakovaně pokoušeli ukrást stříbro a zaměstnanci dokonce museli začít zamykat varhany, aby na ně nikdo nemohl lézt a rušit tak věřící. Na pozemcích kostela i přímo v něm také byly objeveny výkaly. Místní obyvatelé dokonce ohlásili, že se při křtech už několikrát neznámí lidé pokoušeli unést děti.

Několikrát také byli přímo při činu přistiženi muži, kteří seděli v lavicích a onanovali. „Muž vytáhl jeho penis. Nezastavil se, ani když mu to policistka nařídila," uvedl Alvland a dodává: „Pro tyto lidi neexistují žádné limity nebo zábrany. Zaměstnanci jsou velmi znepokojeni." Tamní křesťané prý také kostel téměř nenavštěvují.

List neupřesňuje, kdo jsou ti, kteří pořádek takto ruší. Jak ale poukazuje server Breitbart, v diskuzích pod článkem na serveru listu Kristianstadsbladet lidé dění spojují s masovou migrací do města. Proti tomu se však kostel ohradil a dodal, že tohoto vandalství se dopouští „švédští muži ve věku 35 až 45 let, kteří mají problémy s drogami". Poukazuje přitom na to, že se v kostele objevily i jehly od krve.

Někteří diskutující tomuto vysvětlení však nevěří a dodávají, že je otázkou, jestli pojem „švédští muži" znamená, že jsou „švédští občané" nebo zda mají „švédský původ". „Znám několik závislých a mnoho se jich také potkal, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by byli tak hroziví, nebo neslyšel o takové formě vandalství v kostelích, chrámech a mešitách," dodal jeden z diskutujících.

Loading...
Témata: Švédsko | Církev
Vstupte do diskuze (61)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polští horníci zablokovali trať, po které se přiváží ruské uhlí

18.02.2020 18:21 Polští horníci, kteří se kvůli dovozu levnějšího uhlí z Ruska obávají o práci, dnes na několik…

Uprchlíci berou ztečí Kanárské ostrovy, pátrá se po třech člunech

18.02.2020 18:00 Španělská civilní garda pátrá poblíž Kanárských ostrovů po třech člunech s uprchlíky. Byly na nich…

Mela ve slovenském parlamentu. Nezařazení poslanci okupovali řečnický pult

18.02.2020 17:43 Aktualizováno Skupina šesti nezařazených poslanců dnes obsadila řečnický pult v jednacím sálu slovenského…

Zóna bez gayů? Francouzské město je v šoku, ruší partnerství s polskou obcí

18.02.2020 16:32 Město Saint-Jean-de-Braye ve střední Francii po 25 letech končí spolupráci s partnerskou obcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama