Muslimská demonstrace v Londýně: Alláhu Akbar, chceme chalífát, skandoval dav + VIDEO

Londýn – Britští muslimové v úterý vyšli do ulic Londýna, kde demonstrovali. Dav za skandování slov „Alláhu Akbar“ zablokoval jednu z hlavních silnic, řečníci také volali po nastolení islámského chalífátu. Informují o tom britské bulvární servery Daily Mail a Express s odvoláním na Breitbart.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Muslimové poslouchají projev Bakr al-Baghdádího
doporučujeme

Více než tisícovka muslimů vyšla do ulic Londýna. „Potřebujeme chalífu, který uklidí tyto ulice / který rozdrtí armády a který si přestane stěžovat. / Udeří vašimi raketemi zpět do vaší země, to je plán. / Světová nadvláda na dosah ruky. Můžeme expandovat a odstranit tyto hlupáky." Právě tato slova pronesl jeden z řečníků, Moazzam Begg, k davu před syrským velvyslanectvím v centru Londýna. Burcoval tak k očištění ulic v Sýrii. A dav na oplátku křičel „Alláhu Akbar".

Právě tak podle serveru Breitbart vypadala demonstrace, která se uskutečnila před syrskou ambasádou na Belgrave Square v Londýně. Asim Qureshi, ředitel organizace pro práva muslimů CAGE, která je podle serveru Daily Mail napojena na extremisty – vinil ze situace v Aleppu Ameriku. Začátkem tohoto roku bylo zjištěno, že CAGE popsala Džihádistu Johna - kata Islámského státu - jako „krásného a laskavého člověka". „Nikdy nezapomeňte, kdo je tady ten problém," burcoval Qureshi. Z problémů v Sýrii obvinil USA a CIA.

Demonstranti asi v 21:00 zablokovali několik jízdních pruhů před velvyslanectvím, které je od května 2012, kdy britská vláda vyhostila syrského velvyslance, prázdné. Brzy zablokovali celou silnici. V davu se přitom objevily vlajky, které vypadaly jako vlajky Talibanu, zatímco jiní měli transparenty skupiny Hizb ut-Tahrir, která vyzývá ke znovunastolení chalífátu. Není jasné, kdo demonstraci organizoval, píše Breitbart. Většina protestujících údajně pocházela z londýnských mešit.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama