Migranti si utahují z evropských úřadů? Maročan byl zadržen za znásilnění, když jej policie dopadla, nestačila se divit

Hamburk – Německo začalo s deportacemi nelegálních migrantů, mezi nimi i těch, kteří se dopustili nějaké ho zločinu. Jak ale ukazuje příklad jednoho z migrantů, v některých případech však úřady naprosto selhávají.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

O víkendu došlo v Hamburku ke znásilnění, kterého se měl dopustit migrant z Maroka. Po jeho zadržení se ukázalo, že měl tento běženec ze země odejít už v dubnu, Kvůli administrativnímu selhání však v Německu zůstal. Píše o tom německá verze serveru The Local.

Muž přijel do Německa v roce 2015 a žádost o azyl podal ve městě Holzminden v Dolním Sasku. Když mu jej úřady odmítly udělit, Maročan oznámil, že dobrovolně ze země odejde. Místo toho zmizel. Pak se opět objevil v Hamburku před soudem poté, co byl chycen při kapesních krádežích. Hamburský soud požádal orgány v Holzmindenu, aby si muže převzaly a poté jej deportovaly.

Psali jsme:  

Ve čtvrtek však mluvčí Holzmindenu oznámil, že to město odmítlo, protože nemělo personál, který by takovou věc provedl. Na případ zareagoval také Boris Pistorius, ministr vnitra Dolnho Saska. „Proč nebyl vydán žádný zatykač? Proč nikdo nereagoval na požadavek Hamburku? Tyto otázky musí být zodpovězeny," uvedl.

Deportace často komplikuje pomalé jednání ze strany země, do níž má být migrant navrácen. Celý proces tak často trvá měsíce nebo roky. Jen v Dolním Sasku se nachází několik tisíc lidí, kteří mají být podle rozhodnutí úřadů deportovány. Hubert Meyer, předseda místní správy v Dolním Sasku, řekl, že kvůli situaci úředníci pociťují „obrovské množství frustrace" kvůli tomu, jak dlouho vše trvá, než je celý proces opravdu ukončen.

Psali jsme:  

Debata na toto téma otevřela také vražda mladé německé studentky ve Freiburgu v jižním Německu. Tu měl znásilnit a zabít migrant z Afghánistánu, který o sobě tvrdí, že je mu 17 let. Později se ukázalo,. Že se migrant už podobného zločinu dopustil, v Řecku okradl a ze srázu shodil mladou ženu – ta ale jeho útoku naštěstí přežila. Úřady jej dopadly, přesto se nakonec opět dostal na svobodu a z Řecka svobodně odjel do Německa.

Loading...
Témata: Německo | uprchlíci | krimi
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama