Kolik migrantů v Německu opravdu pracuje? Tato čísla vám vyrazí dech

Berlín - Pouze malý počet žadatelů o azyl žijících v Německu našel v uplynulých dvanácti měsících práci - a to navzdory vládním programům, které jim pomohou získat zaměstnání. V pondělím vydání to uvedl německý list Die Zeit.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V období od prosince 2015 do listopadu letošního roku, bylo v evidenci pracovních agentur zapsáno asi 400.000 migrantů, pouze 34.000 z nich však skutečně dostalo práci. Vyplývá to ze statistik Institutu trhu práce a výzkumu v oblasti zaměstnání (IAB).

Téměř čtvrtina (22 procent) z těch, kteří našli práci, jsou zaměstnáni na dobu určitou.

Ministryně pro zaměstnanost Andrea Nahlesová představila program, který funguje od srpna a prostřednictvím kterého mělo dojít určena k vytvoření 100.000 pracovních míst financovaných z veřejných prostředků pro uprchlíky. Dosud však vzniklo pouze 5000 pracovních míst, informoval IAB šéf Joachim Möller.

Psali jsme:  

Necelých 60 procent těch, kteří si našli práci, působí v pohostinství, 20 procent pak pracuje v ekonomických službách, píše server Politico.

„Pokud se nám podaří za pět let dostat 50 procent z nich do práce, která jim bude stačit na to, aby dokázali zaplatit své výdaje, jistě to bude úspěch," cituje Möllera server The Local. Zároveň varoval, že „by bylo iluzí věřit, že se podaří najít práci pro velký počet uprchlíků na dobře placených pracovních pozicích, jako je automobilový průmysl."

Möller dodal, že dočasná práce je důležitá pro pomoc uprchlíkům. „Mnoho firem je skeptických, takže dočasné pracovní pozice jim mohou pomoci získat představu," vysvětluje.

Příliv uprchlíků zároveň vytvořil asi 50.000 až 60.000 pracovních míst pro Němce v profesích, jako jsou učitelé a sociální pracovníci, které by mohly být potřebné pro nadcházející roky, dodal Möller.

V roce 2015 a v prvních jedenácti měsících roku 2016 požádalo o azyl v Německu téměř 1,2 milionu lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva vnitra. Většina přistěhovalců pochází z Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Nigérie, a Eritreje.

Loading...
Témata: Německo | uprchlíci
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama