Kdy skončí toto prokleté pokrytectví? Za mrtvé je osobně zodpovědná Merkelová, zuří europoslanec

Berlín/Londýn – Německý europoslanec krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) obvinil z útoku v Berlíně německou kancléřku Angelu Merkelovou. Za smrt 12 lidí podle něj může právě ona.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
doporučujeme

Europoslanec Marcus Pretzell obvinil Merkelovou z toho, že nese přímou zodpovědnost za dění v německé metropoli. „Kdy to německý právní stát oplatí?" napsal podle listu The Independent Pretzell na Twiteru. „Kdy skončí toto prokleté pokrytectví? Je to smrt Merkelové," dodal.

Pretzell již dříve volal po tom, aby německé pohraniční stráže používaly „ozbrojené síly" proti žadatelům o azyl. Kvůli svým výrokům byl europoslanec v dubnu 2016 vyloučen z řad Evropských konzervativců a reformistů frakce Evropského parlamentu. Poté se přidal k frakci Evropa národů a svobody Marine Le Penové.

Psali jsme:  

Merkelovou z útoku viní také profesor Anthony Glees z University of Buckingham, který poskytl vyjádření stanici Sky News. Podle něj je za vše „osobně zodpovědná" právě německá kancléřka. Ještě v noci uvedl, že pokud by se ukázalo, že jde o teroristický útok, a že pachatel je migrant „vpuštěný" do Německa, důsledky by byly „ohromné", V průběhu úterního dopoledne obě tyto informace německé úřady potvrdily.

„Musíme také pochopit, že pokud je to někdo, kdo je jedním z 1.2 milionu lidí, kteří byli přijati do Německa Frau Merkelovou v aktu nerozumu - to je třeba říci, jakkoliv humánnímu to bylo – pak budou politické důsledky obrovské," varoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejrychleji rostoucí hrozba? Na islamismus zapomeňte, píše prestižní deník

22.02.2020 00:01 NÁZOR - Západní bezpečnostní složky donedávna zřejmě podceňovaly hrozbu bělošských rasistů a příliš…

Rozpočtový summit EU skončil. K dohodě se nedospělo

21.02.2020 21:29 Aktualizováno Mimořádný summit Evropské unie věnovaný víceletému rozpočtu bloku dnes večer po dvou dnech skončil…

Neúspěch summitu EU podle Babiše českou ekonomiku neohrozí

21.02.2020 21:14 Dnešní výsledek summitu Evropské unie rozpočtu EU na další období, který skončil bez dohody,…

Thunbergová vyčetla v Hamburku politikům, že dostatečně nechrání klima

21.02.2020 20:08 Švédská aktivistka Greta Thunbergová se dnes v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama