Německo identifikovalo všech 12 obětí útoku

Berlín/Praha - Německé úřady dokončily identifikaci všech dvanácti obětí pondělního atentátu na vánoční trh v Berlíně. Je mezi nimi šest žen a šest mužů.

Přidejte svůj názor

Při teroristickém útoku na vánoční trh v Berlíně zemřelo devět lidí (19.12.2016).

edle Češky v německé metropoli zahynuli také Polák, jehož kamion byl k útoku zneužit, Italka, Izraelka a osm Němců, napsal na svém webu deník Der Spiegel.

Mezi zhruba pěti desítkami zraněných jsou spolu s Němci také občané Izraele, Španělska, Británie, Maďarska, Finska a Libanonu.

Ve čtvrtek ministerstvo oznámilo, že jednou z obětí útoku je Češka Naďa Čižmárová, která dlouhodobě pracovala v Německu.

Ministr dnes oznámil, že jméno české oběti zveřejnil po dohodě s jejím manželem. Sám mu také telefonoval a nabídl mu pomoc ministerstva i českého velvyslanectví v Berlíně. Záleží podle něj na rodině, zda pomoc využije.

Zaorálek se nechtěl vyjadřovat k tomu, proč identifikace české občanky mezi oběťmi útoku trvala několik dní. Česká diplomacie podle něj naléhala na německé úřady, aby práci urychlily. "Museli jsme respektovat, že policie i další instituce byly zavaleny podobnými záležitostmi," poznamenal.

České televizi manžel zabité Češky řekl, že její jméno zveřejnil proto, aby bylo jasné, že se nebezpečí týká všech. "Já jsem chtěl, aby bylo jasné, že jsme lidé, kteří skutečně existují, kteří mají jména, kteří mají svoje známé, přátele. Že se to týká nás všech a není to nějaká anonymní občanka České republiky, která se stala někde v zahraničí obětí teroristického útoku," řekl ČT Čižmár.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama