Merkelová je šílená, rozzlobil se policista. Může na to pořádně doplatit, hrozí mu trest

Berlín – Němci si musí dávat pořádný pozor na to, co říkají. Alespoň ti, kteří pracují u policie. Ukazuje to případ policisty, který údajně označil kancléřku Angelu Merkelovou za „šílenou“. Teď musí podle serveru Express čelit trestnímu řízení.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Důstojník ze západoněmeckého města Solingen může dostat pokutu ve výši tříměsíční mzdy, pokud bude shledán vinným z pomluvy. To vše údajně kvůli poznámce o tom, že je Merkelová „šílená", kterou pronesl na akci pořádané krajně pravicovou antiimigrační Alternativou pro Německo (AfD) na začátku tohoto měsíce.

AfD důrazně nesouhlasí s uprchlickou politikou otevřených dveří Angely Merkelové. Po teroristickém útoku v Berlíně v pondělí večer celá řada vedoucích politiků stran ukzala prstem právě na Merkelovou, která podle nich nese podíl viny na tragédii.

Místopředsedkyně Beatrix von Storch souvislosti s děním v Berlíně prohlásila: „Není možné vpustit tolik uprchlíků - a pokud víme, tento terorista byl jedním z nich. Musíme se starat o naši bezpečnost a o potřeby našich lidí. Nejsme schopni pomoci každému v nouzi tím, že ho pustíme dovnitř."

Psali jsme:  

Šéfka strany Frauke Petry pak označila liberální uprchlickou politiku Merkelové za „nedbalou". „Nemůžeme dál popírat, že existuje souvislost mezi migrační politikou Merkelové a těmito útoky. Nejhorší možnost je, že tu budeme mít Merkelovou další čtyři roky, a to znamená, že další čtyři roky nedělá nic, aby problém vyřešila," tvrdí Petry.

Sama Merkelová během tiskové konference v úterý řekla, že je „šokována a velmi zarmoucena" událostmi v německém hlavním městě. „Dvanáct lidí, kteří byli včera mezi námi, kteří se těšili na vánoční svátky, již nejsou s námi."

Dodala, že by bylo „odporné", kdy se ukázalo, že útočník byl žadatelem o azyl, kterého Němci přivítali s otevřenou náručí. „Vím, že by pro nás všechny bylo těžko snesitelné, kdyby se potvrdilo, že čin spáchal člověk, který v Německu hledal ochranu a azyl," uvedla kancléřka v asi čtyřminutovém prohlášení.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama