Británie mobilizuje armádu. Chystá se odrazit ruskou agresi

Moskva/Londýn - Ruská média informují o možném ohrožení ze strany Velké Británie, která chce vytvořit dvě útočné brigády. Ty mají sloužit jako rychlá reakce na ruskou agresi.

Britské zvláštní síly v Sýrii
doporučujeme

Ruský list Izvestija s odkazem na výpovědi britských vojáků napsal, že se země chystá vytvořit dvě mobilní brigády, které mají být určeny na odrážení ruské agrese.

Každá brigáda se má skládat ze dvou výzvědných pluků a v jejich vybavení se má ocitnout i řada vyspělé techniky. První jednotka má být sestavena v roce 2020 a do výbavy má dostat obrněná vozidla Ajax, která mají sloužit jako reakce na ruské tanky Armata.

Podle ruského listu by měly být jednotky schopné okamžité reakce všude po evropě. Měly by tak okamžitě reagovat na možné ohrožení ze strany Ruska.

Britská armáda se také rozhodla trénovat ukrajinské vojáky do roku 2018. Učinila tak v reakci na pokračující ruskou hrozbu.

"Prodloužená přítomnost Británie na Ukrajině za účelem vojenského tréninku vysílá jasnou zprávu, že Ukrajinu podporujeme a jsme stále pevně odhodláni trvat na její suverenitě, nezávislosti a územní celistvosti tváří v tvář agresivnějšímu Rusku," uvedlpodle serveru televize Itv britský ministr obrany Michael Fallon.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovinsko omezí vstup Čechům kvůli nárůstu případů covidu-19

04.07.2020 03:14 Dnešním dnem vstupuje v platnost rozhodnutí slovinské vlády přeřadit v rámci koronavirové krize…

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy