Brutální rvačku migrantů v autobuse musela rozehnat policie. Odneslo to i malé dítě

Augsburg – Německý deník Augsburger Allgemeine informuje o násilnostech, ke kterým v neděli došlo v Augsburgu. Na jedné z tamních autobusových linek vypukla brutální rvačka mezi syrskými uprchlíky.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Město Augsburg prožilo hodně krušné svátky. Své domovy muselo kvůli nálezu letecké bomby opustit asi 54.000 lidí. Pumu sice pyrotechnici v neděli zneškodnili, přesto v bavorském městě nezavládl klid.

Podle tamního listu Augsburger Allgemeine došlo tentýž večer k násilnostem na autobusové lince 1, která mířila do oblasti Lechhausen. Cestující v autobuse se stali svědky velmi brutální bitky, která vypukla mezi migranty ze Sýrie.

Policie uvedla, že celý incident pravděpodobně nesouvisel se samotnou evakuací. Spor zřejmě zažehl dětský kočárek zaparkovaný v autobuse. Počáteční slovní urážky brzy přerostly ve rvačku, při které bylo zraněno několik lidí, včetně půlročního dítěte, které museli ošetřit přivolaní zdravotníci.

Podle cestujících do zadní části autobusu asi v 21:00 vstoupila dvacítka mužů. Při hádce jeden z nich údajně prokopl dětský kočárek. Řidič autobusu ve snaze zastavil boj otevřel dveře, konflikt pak pokračoval venku. Situace se uklidnila až ve chvíli, kdy na místo dorazila policie. Celkem zasahoval 12 policistů a čtyři zdravotníci.

V tuto chvíli policie hledá svědky, zároveň zkoumá video z veřejných kamer, které by mohlo objasnit, jak celý incident vlastně začal.

Témata: Německo | uprchlíci
Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama