Evropané jsou v zemi nespokojení, odchod z EU ale nechtějí, ukázal průzkum

Londýn - Většina francouzských, německých, italských i řeckých voličů nesouhlasí se směřováním svých zemí. Přesto nechtějí opustit Evropskou unii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Evropská Unie

Následovat Brity, kteří se v červnovém referendu rozhodli pro odchod z Evropské unie, si většina Evropanů nepřeje. Ukázal to dnes zveřejněný průzkum agentury WIN-Gallup International.

Se směřováním své vlasti je nespokojeno 89 procent voličů v Řecku, 82 procent ve Francii, 79 procent v Itálii a 62 procent v Německu. Tato nelibost vytváří podhoubí pro pravicově populistické strany, uvedl ředitel výzkumné organizace ORB International Johnny Heald. Tato organizace dělala průzkum v Británii.

Počet příznivců vystoupení z EU se ale zvýšil jen mírně, a to z 33 na 36 procent. Tento údaj je výsledkem dotazování v 15 evropských zemích včetně Británie. V Německu, Francii a Belgii podíl přívrženců odchodu z EU proti loňsku klesl, zvýšil se naopak ve Finsku a Řecku. Ve Finsku stoupl z 29 na 40 procent, v Řecku z 38 na 46 procent.

Napříč Evropou by 60 procent respondentů uvítalo, kdyby v jejich zemích bylo méně migrantů a uprchlíků. V Řecku mělo tento názor 86 procent oslovených, v Itálii 75 procent a v Německu 64 procent.

Témata: EU | průzkumy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama