Muslimská prodavačka v Tescu nechtěla obsloužit zákazníka. Prý kvůli náboženským důvodům

Feltham (Velká Británie) - Nepříjemný zážitek prožil Brit Lee Saunders (35), když chtěl těsně před Vánocemi nakoupit v malé pobočce řetězce Tesco v britském Felthamu. Poté, co na pás vyskládal svůj nákup, jej mladá prodavačka se šátkem na hlavě odmítla obsloužit a poslala jej do jiné fronty. Prý kvůli náboženským důvodům.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Muslimské studentky

Brit si chtěl v obchodě koupit LED světla a Xbox FIFA 17 pro svého syna. Problematickou položkou byla láhev vína. Právě kvůli ní jej asi dvacetiletá dívka se šátkem na hlavě odmítla obsloužit a poprosila jej, aby přešel k jiné pokladně. Informuje o tom server Daily Mail.

Poté, co si nakupující stěžoval manažerovi, se ukázalo, že jej dívka odmítla obsloužit z „náboženských důvodů. Saunders se netají tím, že byl kvůli incidentu naštvaný a zmatený. „Pokud se ucházíte o místo, určitě musíte být schopni dělat vše, co toto zaměstnání obnáší,“ tvrdí muž.

Psali jsme:  

„Mělo by být jasně poznat, že s některými položkami k pokladně prostě nemůžu. Ale kolem nebyla žádná varování ani signály,“ popisuje Brit. „Poté se mi omluvila, ale ona vlastně do té pozice byla vtlačena. Není to úplně její vina, abych byl spravedlivý,“ přiznal zákazník.

Za incident se omluvil také mluvčí Tesca. Zaměstnanci podle něj udělali vše, co mohli, aby situaci vyřešili. „Zastáváme pragmatický přístup, pokud má kolega obavy kvůli práci o kterou byl požádán. Omlouváme se našim zákazníkům za způsobené nepříjemnosti,“ uvedl mluvčí s tím, že zaměstnankyně pracuje v obchodě, kde obvykle alkohol prodáván není a proto do budoucna požádá jiného kolegu, aby jí se situací pomohl.

David Upstone ze zákaznického servisu společnosti Tesco dodal, že mladá prodavačka požádala, aby z náboženských důvodů nemusela prodávat alkohol. „Pokud jde o začlenění prodejců - děláme vše, co můžeme, abychom uspokojili potřeby každého člověka,“ dodal.

Vstupte do diskuze (43)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama