Německé úřady vyšetřovaly atentátníka Amriho kvůli podvodu

Berlín/Řím - Úřady v Německu vyšetřovaly atentátníka Anise Amriho už od dubna. Učinili tak kvůli podezření, že pod různými jmény žádal podporu ve dvou městech.

Přidejte svůj názor

Anis Amri

S odvoláním na prokuraturu v Duisburgu o tom dnes informovala agentura DPA. V hledáčku úřadů byl Tunisan Amri také v Itálii, kde policie prohledala v Římě a jeho okolí tři domy.

Má za to, že tam Amri loni pobýval, uvedla s odkazem na justiční zdroj agentura Reuters. Amri je podle vyšetřovatelů pachatelem nedávného útoku na vánočním trhu v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně české občanky.

Psali jsme:  

Prokuratura v Duisburgu začala Amriho v dubnu vyšetřovat pro podvod. Tunisan totiž loni v listopadu zažádal pod dvěma různými jmény o podporu pro žadatele o azyl ve městě Emmerich i Oberhausen. Letos v listopadu ale úřad vyšetřování zastavil, protože nevěděl, kde se Amri nachází.

V Římě a jeho okolí prohledala italská policie tři domy, v nichž Tunisan zřejmě loni pobýval, když se dostal z káznice na Sicílii. Amri do Itálie připlul v roce 2011 spolu s dalšími desítkami tisíc mladých Tunisanů, kteří svou vlast opustili během protivládních nepokojů.

V italském vězení pak za žhářství a vyhrožování Amri strávil tři a půl roku. Itálie se jej pak snažila deportovat do Tuniska, které jej ale odmítlo přijmout.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama