Německé úřady propustily muže podezřelého z napojení na Amriho

Berlín/Řím - Německé úřady propustily 40letého Tunisana podezřelého ze spojení s atentátníkem Anisem Amrim. Uvedla to dnes mluvčí německé prokuratury.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Při teroristickém útoku na vánoční trh v Berlíně zemřelo devět lidí (19.12.2016).

Unesený kamion, jímž Amri najel na lidi na vánočním trhu v Berlíně, zastavil zřejmě během vražedné jízdy automatický brzdový systém. Zbraň, kterou Amri na útěku v Itálii vystřelil na italskou policii, měla stejný kalibr jako pistole, které použil při útoku v německé metropoli.

Na Tunisana, jehož jméno úřady nezveřejnily, se státní zastupitelství rozhodlo neuvalit vazbu, takže byl propuštěn na svobodu. Policie jej zadržela ve středu v Berlíně, kde žil. Úřady také prohledaly jeho byt a obchodní prostory ve čtvrti Tempelhof na jihu města.

Na stopu Tunisanovi přišli vyšetřovatelé zřejmě po analýze Amriho komunikace. Jeho mobil předtím nalezli v kamionu, jenž byl použit při útoku na vánoční trh. Podle časopisu Focus Amri deset minut před berlínským atentátem rozeslal několik zpráv a fotografií islamistům v Berlíně a Porúří. Zadržený Tunisan byl údajně jedním z adresátů.

Po dalších možných Amriho komplicích pátrá policie i v dalších evropských zemích, zejména v Itálii, kde Amri pobýval a kam utekl po masakru v Berlíně. Italský premiér Paolo Gentiloni dnes podle agentury APA prohlásil na tiskové konferenci, že Amri neměl v Itálii významnou síť kontaktů a případných pomocníků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama