Bratislava hlásí první výskyt ptačí chřipky

Bratislava – Sousední Slovensko dnes ohlásilo první výskyt ptačí chřipky na svém území. Podle tamního ministerstva zemědělství se ohnisko nacházelo v bratislavském soukromém malochovu, produkce tedy nebyla určena pro obchodní síť. 

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Vysoce patogenní virus byl zjištěn v domácím chovu drůbeže v bratislavské čtvrti Dúbravka. Během vánočních svátků zde uhynulo všech 65 zvířat - od kuřat po čtyřleté nosnice.

Úřadům to majitelé oznámili v úterý, o den později laboratoř u všech zkoumaných vzorků potvrdila ptačí chřipku a dnes upřesnila podtyp H5. Uhynulí ptáci byli zlikvidováni v kafilerii, stejně jako nalezená vejce a použitá podestýlka.

Bratislava už informovala příslušné orgány Evropské unie a slovenské úřady zároveň vyzvaly chovatele, aby dodržovali biologickou ochranu svých chovů a v případě podezření okamžitě kontaktovali nejbližší veterinární správu.

Ptačí chřipka se v posledních měsících objevila také na farmách v Německu, Rakousku, Nizozemsku, Francii, Polsku, Maďarsku a Chorvatsku. Virus této choroby se poprvé objevil v Hongkongu v roce 1997.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama