Slovenské předsednictví EU? Návrh řešení migrační krize označila opozice za špatný žert

Bratislava - Slovensku s příchodem nového roku skončilo předsednictví v EU. Podle odborníků i komentářů v médiích svou rali zvládlo dobře, výhrady má ale opozice. Bohužel se země pod Tatrami nevyhnulo ani podezření z předražení některých kulturních akcí. Tato kauza bývá přirovnávána k českému Promopru.

Bratislavský hrad
doporučujeme

Slovenský list Sme dříve napsal, že slovenské předsednictví nezměnilo EU a že ani nebylo fiaskem.

"Slovenské předsednictví bylo mimořádně úspěšné. Ukázalo schopnosti, že efektivně dokáže vést Evropskou unii, ať již v oblasti bezpečnosti nebo zaměstnanosti. Zde všude Slovensko přispělo k řešením, která jsou pro Evropu potřebná," uvedl naopak k hodnocení předsednictví Slovenska v EU vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku Dušan Chrenek.

Slovenští politici zase poukázali na to, že právě během slovenského předsednictví se například uskutečnila ratifikace pařížské dohody o klimatu, začala svou činnost evropská pobřežní a pohraniční stráž, dokončila se obchodní smlouva CETA mezi EU a Kanadou.

Nejsilnější opoziční strana Svoboda a solidarita (SaS) za špatný žert označila slovenský návrh na zavedení efektivní solidarity, tedy samostatné rozhodování členských států unie o formě pomoci při zvládání migrační krize. Podle SaS řešením je pouze zastavení proudu migrantů, kteří se snaží dostat do EU.

Závěr slovenského předsednictví provázela kauza ohledně podezření z předražení kulturních akcí u příležitosti představení loga předsednictví a koncertu pro veřejnost.

Témata: Slovensko | EU
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama