Lidé nás mlátí a policie nic nedělá, naštvali se uprchlíci a vyšli do ulic

Záhřeb - Chorvatsko se potýká s naštvanými migranty, kteří si stěžují na nečinnost policejních složek. Tvrdí, že se stávají terčem útoku záhřebských obyvatel, a nikdo jim nepomůže.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Před azylovým centrem v chorvatském hlavním městě protestovala v pondělí skupina asi 40 žadatelů o azyl. Důvodem byl údajně neadekvátní postup chorvatské policie na útoky vůči uprchlíkům.

Migrantům se podle tamních médií nelíbí nejen přístup policejních složek, ale i poměry v ubytovacích zařízeních a nedostatečný přístup ke zdravotní péči.

Za protesty stojí incident, který se v Chorvatsku odehrál o víkendu. V okolí ubytovny pro uprchlíky v Záhřebu napadli několik migrantů neznámé osoby vyzbrojené baseballovými pálkami. Dva z napadených uprchlíků museli být ošetřeni.

Oběti incident ohlásili na policii, ta ale prý nijak nereagovala. "Byli jsme napadeni, ale policie nám nepomohla," citují migranty chorvatské deníky.

Policie naopak tvrdí, že všechny incidenty jsou předmětem vyšetřování. Dodává ale, že útoky na žadatele o azyl nebyly tak vážně, jak poškození migranti tvrdí.

Témata: uprchlíci | Chorvatsko
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama