Merkelová, nebo Seehofer? Výsledek nového průzkumu je groteskní

Berlín - Dnes zveřejněný průzkum veřejného mínění ukázal, že německé kancléřce Angele Merkelové (CDU) důvěřují voliči sesterské Křesťanskosociální unie (CSU) více než předsedovi CSU Horstu Seehoferovi.

Horst Lorenz Seehofer, německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.
doporučujeme

Zatímco Merkelová se podle průzkumu magazínu Stern a televize RTL těší průměrné důvěře na úrovni 72 bodů ze 100 možných, u Seehofera a je to jen 69 bodů. Výsledek je poměrně pikantní, protože Seehofer dlouhodobě patří mezi nejtvrdší kritiky Merkelové.

Křesťanskosociální unie a Křesťanskodemokratická unie (CDU), které léta předsedá Merkelová, jsou sesterské strany, které staví společnou kandidátku pro volby do Spolkového sněmu. V posledním roce jejich vztahy ale výrazně zhoršily značně rozdílné názory na uprchlickou politiku.

Psali jsme:  

Byl to právě Seehofer, který od kancléřky nejhlasitěji požadoval tvrdší postup, čímž si chtěl podle pozorovatelů zajistit podporu voličů CSU. Podle kritiků přitom používal rétoriku jako pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD).

Právě u jejích voličů Seehoferovy postoje velmi dobře rezonují. Podle průzkumu je totiž pro přívržence AfD skoro stejně důvěryhodný (59 bodů ze 100) jako šéfka strany Frauke Petryová (61 bodů).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 15:11 Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Raab kritizoval EU za přístup k severoirskému protokolu

13.06.2021 13:12 Aktualizováno Britský ministr zahraničí Dominic Raab obvil Evropskou unii z "nevyrovnaného" přístupu k debatě o…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama