Migrant sexuálně napadl dívku (14). Deportován měl být už před pěti lety

Hamburk – V jednom z azylových domů v Německu byl zatčen jednadvacetiletý Egypťan, který by obviněn ze sexuálního útoku na čtrnáctiletou dívku. Zarážející na celé věci je fakt, že byla tomuto muži už v roce 2001 zamítnuta žádost o azyl, úřadům se jej ale za celých pět let nepodařilo vyhostit.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
doporučujeme

K sexuálnímu útoku došlo v v azylovém domě v hamburské čtvrti Winterhude 22. prosince, ale podrobnosti o případu byly zveřejněny teprve nyní. Úřady tvrdí, že napadená 14letá dívka, která byla pod ochranou státu, žila v centru, kde ji 21letý migrant z Egypta údajně donutil vykonávat na něm sexuální akty, píše Die Welt.

Útočník, který byl identifikován jako Loai E., dívku konfrontoval na záchodě, kde ji „požádal o vykonání sexuálních aktů, což dívka odmítla“, uvedl policista Ulf Wundrack. Dodal, že „ji pak 21letý mladík odtáhl do místnosti a přinutil ji vykonávat sexuální akty proti její vůli."

Loai E. přišel do Německa podle Die Welt jako nezletilý žadatel o azyl v roce 2011, v témže roce byla jeho žádost zpracována a odmítnuta. Dokonce už byla naplánována i jeho deportace, ale protože neměl patřičné doklady totožnosti, egyptská vláda jej odmítla vzít zpět. Německé úřady se pokoušely marně deportovat muže každý rok - naposledy v létě 2016.

Zatímco mladá dívka byla obyvatelkou zařízení, kde k útoku došlo, její útočník ne. Bydlel v samostatném ubytování. Policie nyní zjišťuje, jak je možné, že se k dívce dostal. Loai E. byl zatčen 30. prosince a nyní čeká na určení termínu soudu a pravděpodobné stíhání za sexuální napadení.

Jak poukazuje server Breitbart, případ nese podobnost s jinými nedávnými případy znásilnění a sexuálními útoky spáchanými odmítnutými žadateli o azyl. Minulý měsíc 34letý odmítnutý žadatel o azyl znásilnil ženu na záchodě oblíbeného baru v Hamburku. Migrant byl zatčen na základě obvinění krádeže a orgány zkoumají, jak je možné, že zůstal v zemi, navzdory tomu, že měl kriminální minulost.

Nedostačné deportace migrantů pocházejících zejména ze severní Afriky vyvolaly debaty poté, co se ukázalo, co útočník z Berlína, Tunisan Amis Amri, byl odmítnutý žadatel o azyl. Severoafrické země příliš nechtějí spolupracovat s Německem a přijímat své státní příslušníky, kteří v Evropě nezískali azyl.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama