Jsem šestinásobná vdova, potřebujete spoustu dynamitu. Parodie na Islámský stát pobouřila internet +VIDEO

Londýn - Britové dnes mají o zábavu postaráno. Pobouřilo je video z dílny veřejnoprávní stanice BBC, které paroduje radikály z hnutí Islámský stát. Jeho břitký humor se u spousty diváků nesetkal s pochopením.

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

"Pravé hospodyňky IS", jak zní název satiry, vidělo za pouhé čtyři hodiny na sociální sít facebook 16 milionů lidí. Parodie na radikální islamisty z hnutí Islámský stát se tak stala velmi rychle nesmírně populární, z části díky svému profesionálnímu zpracování.

Dvouminutový spot zobrazuje ženy oděné v černých hidžábech, které si mezi sebou vypráví příhody týkající se jejich života v područí radikálů a jejich manželů. Hned v úvodu videa jedna z žen tvrdí, že je pěti, respektive šestinásobná vdova.

O něco později ženy obdivují novou sebevražednou vestu, které jedné z dívek koupil její manžel. Povídají si i o semtexu a o tom, jaké to je žít na Blízkém východě. Ukázka lákající na nový pořad ale sklízí rozporuplné reakce.

Podle některých jde o vtipnou parodii a úsměvnou satiru na věci, kterými jsou radikálové v Evropě nejznámější. Jiní ale tvrdí pravý opak a bouří se proti novému nápadu veřejnoprávní stanice, který vychází z motivů populární reality show "Pravá hospodyňka."

"Páni, to je ale nechutný a urážlivý námět na show. Je to nevkusné pro všechny, kterým IS ovlivnil život. Otcové, matky, děti zabitých lidí. Jménem Británie se mohu za tuto show pouze omluvit," napsal uživatel Ben Skelley na facebooku.

Parodie ale nachází i řadu zastánců. "Myslím si, že je to skvělý nápad. Celý nápad té komedie ukazuje, jak by věci neměly být. A myšlenka, že to uráží oběti IS, je na hony vzdálená realitě. Pokud to někoho uráží, jsou to jedině asexuální puritáni," uvádí uživatel José St.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama