Tihle lidé vám zkazí život? Velký přehled, kdo vás ovlivní v roce 2017

Londýn - Prestižní server Politico sestavil seznam osob a skupin, které v roce 2017 zasáhnou do mezinárodního dění a Evropanům ovlivní či zkazí život. Nachází se mezi nimi například muž z blízkosti Donalda Trumpa nebo Rusové.

Nicolas Sarkozy
doporučujeme

Jednou z prvních jmenovaných skupin jsou ruští hackeři. Ti údajně ovlivnili volby ve Spojených státech, které vyhrál Donald Trump, a nyní celou věc prošetřuje CIA. Server však nepředpokládá, že by aktivita hackerů utichla a bude zřejmě ovlivňovat dění i v letošním roce. Poté, co svou destruktivní silou zasáhly Spojené státy, se totiž nyní mohou přeorientovat na Evropu.

Psali jsme:  

Server také varuje před Michaelem Flynnem, který byl jmenován poradcem prezidenta Spojených států Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti. Bývalý generál byl přitom v době působení v Afghánistánu vyšetřován za předávání utajovaných informací cizincům.

Psali jsme:  

Flynn působil v Afghánistánu v hodnosti generálmajora jako velitel americké vojenské rozvědky. Podle vyšetřovatelů předával tajné informace spojeneckým kolegům, konkrétně Britům a Australanům.

Pozor na Čínu i bulvár

Negativní kritiku si odnesly také bulvární servery The Sun, Daily Mail a další. Ty mají vliv na veřejné mínění Britů a angažovaly se ve vystoupení Spojeného království z Evropské unie. 

V hledáčku serveru jsou také čínští bossové točící se kolem fotbalu. Za nemalé peníze skupují přední evropské hráče, čímž mohou pobouřit fanoušky řady sportovních klubů.

Psali jsme:  

Zkatit život lidem mohou i předsedové významných evropských politických stran. Italský komik Beppe Grill je v politice nováčkem, přesto si získal u svých příznivců obrovskou popularitu, jeho cesta ale nemusí skončit dobře.

Polsko, Francie i celá EU se musí mít na pozoru

Lépe na tom není ani předseda polské strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyńsky, který je označován jako nebezpečný politik bez zodpovědnosti. Poláci by se podle serveru měli připravit na to, že i je čeká krušný rok 2017.

Psali jsme:  

Dalším z lidí, kteří mohou negativně ovlivnit život Evropanů, je francouzský exprezident Nikolas Sarkozy. Ten může podle serveru obnovit svůj politický vliv po následujících volbách ve Francii, rozhodně však ne k lepšímu.

Do přehledu osob a skupin se dostal například také Martin Selmayr, poradce předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Ten vede negativní kampaň proti Británie poté, co se země rozhodla vystoupit z Evropské unie, navíc mu není cizí ani ostrá konfrontace s ministry dalších zemí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama